Ramazan Bayram Arifesi’nde Şehitlik Ziyareti

30 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
478 defa okundu.
Ramazan Bayram Arifesi’nde Şehitlik Ziyareti

Ramazan Bayramı nedeniyle Vali Özdemir Çakacak ve il protokolü şehitliği ziyaret ederek şehitlerin ruhuna dua okudular.

Ramazan Bayram Arifesi'nde Şehitlik ZiyaretiRamazan Bayramı arifesinde Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyarete Vali Özdemir Çakacak’ın yanı sıra Milletvekilleri Muzaffer Aslan, Abdullah Çalışkan, Garnizon Komutanı Jan. Alb. Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü Sutkı Akgül, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Sarıca, jandarma ve emniyet mensupları ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsü Mehmet Şahin’in yaptığı duanın ardından şehit kabirlerini ziyaret ederek karanfil bırakan Vali Çakacak, ülkemizde huzur içinde yaşamamızı borçlu olduğumuz şehitlerimizi rahmet ve saygı ile andıklarını söyledi.

Bayramlarda toplumsal birlikteliğin engüzel örneklerinin sergilendiğini, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığını belirten Özdemir Çakacak, “Arife gününde şehitliği ziyaret ederek şehit ailelerimizle birlikte onların ruhlarına dualarımızı gönderdik. Millet olarak tüm şehitlerimizi rahmetle, saygı ile anıyoruz. Bugün ülkemizde huzur ve sükûn içerisinde yaşıyorsak bunu şehitlerimize borçluyuz. Onların bizlere emanet ettiği kutsal vatan topraklarını sonsuza kadar koruyacağız.” dedi.

Bayramları sevdiklerimizle birlikte yaşadığımızda daha da güzel olacağını ifade eden Vali Çakacak, “Bundan dolayıdır ki, önce yakınlarımızdan başlayarak akrabalarımızı, komşularımızı, vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizin ailelerini, yalnız ve ihtiyaç sahibi insanlarımızı ziyaret etmeli, gönüllerini almalı, ihtiyaçlarını gidermeli, bayramı bayram tadında yaşamalı ve yaşatmalıyız. Gelecek nesillerimizin bu güzel hasletler ile donatılması, halkımızın huzur ve güven içerisinde ele ele, gönül gönüle daha nice bayramlara ulaşması en büyük dileğimizdir. Çevremizdeki coğrafyada Irak, Suriye, Filistin, Afganistan gibi ülkelerde yaşanan olaylar ve bu ülke insanlarının yaşadığı acılar, bize birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha hatırlatmaktadır. Bu mübarek günlerde hala acı çeken Müslüman kardeşlerimizin acılarının son bulmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu duygularla, yüce milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, bayramın Saygıdeğer Kırşehirlilere, ülkemize ve bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesi diliyorum.”diye konuştu.

Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyaret  Özdemir Çakacak, Milletvekilleri Muzaffer Aslan, Abdullah Çalışkan ve beraberindeki protokolün şehit yakınlarıyla sohbet etmesiyle sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN