RAMAZAN AYI HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

7 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
363 defa okundu.
RAMAZAN AYI HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

FOTO (5)

Kırşehir Belediyesinin, Ramazan Ayına Özel Bu Yılda Toplumun Bütün Kesimlerini Kucaklayan Etkinlikler Tamamlandı

Ramazan ayına özel, ramazanın maneviyatını hissettirecek dolu dolu bir program hazırlayan Kırşehir Belediyesinin, her yıl olduğu gibi bu yılda toplumun bütün kesimlerini kucaklayan etkinliklere imza atacağı belirlendi.
Her yıl olduğu gibi bu ramazanın da Kırşehir’de çok güzel olacağını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “ Ramazan hazırlıklarımızı hızla devam ettiriyoruz. İlk olarak Zabıta Müdürlüğümüz ramazandan önce gıda kontrollerini yaparak vatandaşlarımızın daha temiz ve sağlıklı ortamlarda üretilen gıda mamullerini yemeleri için çalışmalarını tamamladı.  Her yıl yaptığımız gibi çocuklara iftarımızı yine yapacağız.

Ramazan ayının 15. Günü, İslam Birliği Teşkilatı’nın desteğiyle “Dünya Yetimler Günü” olarak kutlanıyor. Ramazan ayının 15. Günü bu iftarımızı yapacağız. Ortalama 2 bin 500 katılım oluyor. İftar programız Cacabey Meydanında gerçekleşecek” dedi.
Başkan Bahçeci Ramazan hazırlıkları ile ilgili konuşmasına şöyle devam etti; “Kırşehir Belediyesi olarak yaptığımız işlerin yanı sıra sosyal belediyecilik anlayışını hiçbir zaman unutmadık. Sosyal belediyecilik de öncü Belediye olma anlayışıyla açıldığı günden bu güne çok sayıda ailenin mutluluğuna mutluluk katan Hayır Evimiz, Ramazanda da ramazan paketleri ile çok fazla sayıda kişiye ulaşacak. Ayda ortalama 2 bin kişiye gıda yardımı yapıyoruz.

11 ay böyle devam ediyor. Ramazanda bu sayımız 4500lere çıkıyor. Böylece toplamda 25 bin kişiye ulaşıyoruz. Bunların yanı sıra ramazan boyunca 30 ihtiyaç sahibi aileyi evlerinden alıp, iftarlarını yaptırdıktan sonra servislerle evlerine bırakacağız. Hayır, evimize kayıtlı mülteci 600 aileye de ramazan paketlerini ulaştıracağız. Ayrıca bayram öncesinde kaydı bulunan ve giysi ihtiyacı olan ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları karşılanacak. İhtiyacı olan bütün vatandaşlarımız 213 98 98 nolu telefondan bizlere ulaşabilirler.

Bunun yanı sıra hayırsever vatandaşlarımızın desteklediği ve Belediyemizin organize ettiği iftarlarımız her gün Cacabey Meydanı’nda olacak.  Her akşam bin kişiye iftar vermeyi düşünüyoruz. Hayır sahiplerine böyle güzel bir etkinliğe vesile oldukları için de çok teşekkür ediyoruz.
Ramazan iftarlarımız belirli mahallelerimizde de olacak. Böylelikle mahalledeki vatandaşlarımıza ulaşacağız.

Bunların yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, öğrencilerimiz, yaşlılarımızla da iftar programları düzenleyeceğiz. Bu ay içinde hastanede kalan vatandaşlarımızı da ziyaret ederek onların yalnız olmadığını hep onların yanında olduğumuzu göstereceğiz. Ayrıca Kuran Kurslarındaki öğrencilerimizi ve esnaflarımızı da ziyaret edeceğiz.

Kadir Gecesi programımızı Ahi Evran Camiinde gerçekleştireceğiz. Caminin önünde mevlid_i şerif ve Kur-an’ı Kerim tilaveti programı yapacağız. Bu Ramazan’da da titizlikle hazırladığımız programlarımıza, genç – yaşlı, kadın erkek bütün hemşerilerimizi davet ediyorum. Ramazan’ın manevi ikliminden bütün şehir olarak nasiplenmemizi,    Rabbimden niyaz ediyorum. Ramazanın İslam Alemi’ne ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On