Rahat Bırakın İşimizi Yapalım

22 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
394 defa okundu.

DSC_6456Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Sayın Kudret SAYLAM 8.Yıl dolayısıyla basın toplantısı yaparak Kırşehi’deki tüm yerel ve ajans temsilcilleri katıldı.Basın toplantısında gazetemiz 40 Arena Gazetesi Genel Yayın yönetmeni   ve Kırşehir gazeteciler televizyoncular ve radyocular cemiyet başkanı Sait YANIK  (KIRGARAT-C) ve gazetemizin Muhabiri Rabia UĞURCALI hazır bulundu.Toplantı sakin ve sessiz başlayıp Rektör Prof. Dr. Kudret  SAYLAM geniş bir açıklamada bulundu.Bu açıklamaları ve Genel Yayın Yönetmenimiz Sait Yanık’ın sorularını ilerleyen günlerde siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.Ahi Evran Üniveristesi Rektörü Prof. Dr. Kudret SAYLAM konuşmasına şu satırlarla devam etti.Bugüne kadar üniversitemizde fiziki ve akademik anlamda yapılan projelerimizi sizinle paylaşmak istedik ve toplantımızın amacı bu.Yani göreve başladığımız andan ve bugüne kadar ki kat edilen yolu sizlerle paylaşmak istedik.Belki bundan sonra yapılacaklarla ilgili değişik önerileriler olabilir.Tabii bu toplantıyı düzenlerken Ahi Evran Üniversitesi’ni Kırşehir’in önemli kurumlarından olan Üniversitemizi faaliyetlerinden ve akademik gelişiminden Kırşehirlimizin haberdar olmasını istedik.Bu tür gelişmeleri sizinle ve sizlerin talebi doğrultusunda veya bizim açıklamalarımızla paylaşmıştık.Bugünde bunları topluca ele alıp değerlendirmek istiyorum.

Açık ve şeffaf yönetim anlayışı gereği ve bunu Kırşehir halkına karşı bir sorumluluk olarak görüyorum ve ben de böyle bir şeye karar verdim.Tabii bunu yaparken de Üniversitemizde yönetim kademesinde bulunan tüm arkadaşlarımla şu an yönetim birlik ve bütünlük içerisinde,olağanüstü gayretle çalışıyoruz.Üniversitemizi iyi bir yerlere getirmek için uğraşıyoruz ve açık,şeffaf olarak yapıyoruz.Özellikle bilinmesini istiyorum o nedenle de tüm idareci arkadaşlarımızı hem akademik anlamda,idari kadrodaki arkadaşlarımızı da buraya davet ettik.

Sizinde Üniversitemizle ve Üniversitemizin nasıl rahat bir şekilde işimizi yapmak amacıyla ve ilerlemesi yolunda sorularınızı duymak ve buna ortam hazırlamak.Amacım sizi bu konuyla ilgili daha da bilgilendirmek.Üniversitemiz her ne kadar 2006 yılında kurulan bir Üniversite olsa da geçmişini 1961 yılında erkek ilköğretim okuluna yani şu anki Eğitim Fakültemize dayandığını  görüyoruz.2006 yılında Üniversitemiz kurulduğunda 4 Fakülte,3  Yüksekokul,4 Meslek Yüksekokulu ve 1 Araştırma Uygulama Merkezi olmak üzere 12 akademik birimimiz mevcuttur.Şu an itibariyle 7 Fakülte,3 Yüksekokul,7 Meslek Yüksekokulu,8 Araştırma ve Uygulama Merkezi olmak üzere  toplam 29 akademik  birime ulaşmış durumda Üniversitemiz diye dile getirdi.Genel Yayın yönetmenimizin sorularını diğer günlerde yayınlayacağız.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN