Purcu’dan Çiftçiler Günü Mesajı

15 Mayıs 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
192 defa okundu.
Purcu’dan Çiftçiler Günü Mesajı

Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu, 14 Mayıs çiftçiler günü mesajı yayınladı. Purcu, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü“ olarak kutlanmaktadır.

Yaz kış demeden gecesini gündüzüne katarak insanlığın yaşamı ve devamlılığı için mücadele eden cefakar çiftçilerimizi bir güne sığdırmak az gelir.
Her öğün karnımızı doyurup, elbiselerimizi giyebiliyorsak her gün en az bir çiftçiye teşekkür etmeliyiz. 

Tarım bir ülkenin lokomotifidir. Tarımı yok olan ülkeler yok olmaya mahkûmdur. Bu nedenle tarımın vazgeçilmez unsuru gelecek nesillere sağlıklı şekilde teslim edilmek üzere ecdadımızdan emanet aldığımız topraklarımızı korumalı ve topraklarımıza sahip çıkmalıyız. Toprağı işleyerek şekil veren, alın teri ve emekle tohumundan fidesine, arısından tavuğuna, kuşundan kurduna, balığından koyununa varıncaya kadar can veren çiftçilerimizin, geleceğimizi emanet ettiğimiz uzman eller olduklarını unutmamalıyız. 

Pandemi nedeniyle girdilerin temin ve tedariğinde güçlük çeken üreticilerin üretim maliyetleri bütün kalemlerde fahiş artış gösterirken ürün fiyatlarında ki artış yok denilecek kadar azdır. Bugün çifte bayramı yaşamaları gereken çiftçilerimiz bayramlarını kutlayamadan üretime adapte olmuşlardır. Bayram süresince bir kısım üretici sütlerine pazar bulmakta zorlanırken, pazar bulan yetiştiricilerimiz ise ürünlerini piyasa fiyatının yaklaşık %40 altında pazarlayabilmektedir.
2020/2021 Üretim sezonu bölgemiz üreticileri ve üretimi açısından oldukça zorlu geçmektedir. 

Hasat edilemeyecek olan ürünlerin bazıları sürülerek emekler zayi olurken, bir kısmı da yeşil ot olarak hayvan otlağı/slajı/balyası olarak değerlendirilmektedir. 

Üretimin devamlılığı ve üreticinin geleceği için kuraklık nedeniyle “üreticilerin desteklenmesi” gerekmektedir. Tarımsal kuraklıkla karşı karşıya kalan birçok il kurullarını kurmuş, rapor aşamasına gelmişken ilimizde de “acilen” kuraklığa ilişkin kurul/komisyonlar kurulmalıdır. Her geçen gün ilimizde tarımsal kuraklığın bilançosu ağırlaşırken üreticinin zararlarının tespit edilmesi adına yapılması gereken çalışmalar için geç kalınmaktadır.
Üreticilerimizden aldığımız güçle Kırşehir Ziraat Odaları olarak her zaman elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu bildiriyoruz. 
Bütün zorluklara ve olumsuz iklime rağmen üretim için bütün aile bireyleriyle bayram seyran demeden mücadele eden başta çiftçilerimiz olmak üzere; tarımın unsuru olan toprağa, suya ve doğaya sahip çıkmalıyız. 

Geleceğe umutla bakan, bıkmadan, yılmadan, usanmadan güneş batana kadar değil, işi bitene kadar çalışan ülkemizin üreten gücü  çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On