PTT 176. Yılını Kutluyor

24 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
291 defa okundu.
PTT 176. Yılını Kutluyor

thumbnail_ptt176-5PTT Başmüdürü Yaşar Öztürk ve Beraberindeki Heyet Vali Necati Şentürk’ü Ziyaret Etti

 

Posta ve Telgraf Teşkilatının (PTT) 176. kuruluş yıldönümü münasebetiyle PTT Başmüdürü Yaşar Öztürk ve beraberindeki heyet Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

Vali Necati Şentürk, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, köklü bir kuruluş olan PTT’nin 176 yıldır millete sorunsuz bir şekilde hizmet ettiğini söyledi.

PTT teşkilatının Kurtuluş Savaşı yıllarında büyük görevler ifa ettiğini belirten Vali Necati Şentürk, “PTT teşkilatı, Kurtuluş Savaşı yıllarında Anadolu ile iletişimi, haberleşmeyi sağlayan ve mücadelenin başarıya ulaşmasında önemli katkıları olan bir kuruluştur. O yıllardan sonra PTT teşkilatı ilerleyerek gelişti. Günümüzde çağın teknolojisine ayak uydurarak ve faaliyet alanlarını genişleterek çok iyi bir noktaya geldi. PTT, bankacılık ve elektrik ticareti hizmetleri de sunmaktadır. Kâr eden, yaptığı işlerle övündüğümüz PTT’nin kuruluş yıldönümünü kutluyor, teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. PTT teşkilatı, daha nice yıllar bu asil millet hizmet edecektir.” dedi.

Ziyaret, PTT Başmüdürü Yaşar Öztürk’ün 176. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri hakkında Vali Necati Şentürk’e bilgi vermesi ve filateli hediye etmesi ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN