PTT 174 Yaşında

29 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
780 defa okundu.

STB_8394PTT Teşkilatının 174’inci kuruluş yıldönümü münasebetiyle PTT Başmüdürü Yaşar Öztürk Valimiz Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

Beraberinde çalışanları ile birlikte Valimiz Necati Şentürk’ü ziyaret eden PTT Başmüdürü Yaşar  Öztürk, 11 Şube ve 16 Acentede 101 personel ile hizmet verdiklerini belirterek, 174 yıldır olduğu gibi halkımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.

Yaptığımız çalışmalarda bizlere verdiğiniz destekten dolayı Valimize teşekkür ediyoruz,” dedi.

PTT Başmüdürü Yaşar Öztürk’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek PTT teşkilatının 174. kuruluş yıldönümünü kutlayan Valimiz Necati Şentürk’; “Kuruluşunun 174. yıldönümünü kutlayan PTT teşkilatı kısa süre önceye kadar posta hizmetini yürütürken özellikle son yıllarda gelişen teknolojiye uygun olarak kendisini yenilemiş ülkemizin en ücra köşesine kadar hizmet veren bir kurum haline gelmiştir.

Yine PTT, Kurtuluş Savaşının kazanılmasında büyük rol oynamıştır.

Hepimizin bildiği gibi 1923 de Türkiye’nin Kuruluş yıllarında önemli bir haberleşme ağı yoktu. Haberleşme bir devletin hayatında askeri, siyasi ve iktisadi kalkınma açısından önemli bir yere sahiptir. İnsanın bedeninde sinir neyse  haberleşme ağıda öyledir, öylesine önemlidir,” dedi.

Ziyarette, PTT Başmüdürü Yaşar Öztürk, 174. yıl anısına Valimize Necati Şentürk’e Pul Albümü hediye etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN