PROTOKOL TÖRENİ YAPILDI

3 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
397 defa okundu.
PROTOKOL TÖRENİ YAPILDI

6

Banka Evleri ve Eski Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi Protokol Töreni Yapıldı

Kırşehir’in vizyonunu değiştirecek iki yeni proje daha hayata geçiyor. Banka Evleri ve Eski Sanayi Sitesi kentsel dönüşüm projeleri için Toplu Konut İdaresi Başkanlığında (TOKi) protokol töreni yapılarak, iki proje için çalışmalar start verildi. Protokol Töreninde, TOKi Başkanı M.Ergün Turan, Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yer aldı.

            Aşıkpaşa Mahallesinin Banka Evleri projesi  3 ayrı blok şeklinde 300 konut ve 15 dükkândan oluşuyor. Konutlardan 60’ı 4+1, 96’sı 3+1, 144’ü 2+1 olacak. Yenice Mahallesi Eski Sanayi Sitesi projesi 276 konut ve 40 dükkândan oluşuyor. Konutların 100’ü 4+1, 86’sı 3+1, 88’i 2+1, 2’si 1+1 olacak.

Başkan Bahçeci; “Banka Evleri ve Eski Sanayi Sitesi kentsel dönüşüm projeleri şehrimizin özelliklerini yansıtan  çok önemli projeler olacak”

Protokol töreninde konuşma yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Başlayacağız bu projeler Kırşehir için son derece önemli projeler. Bu projelere hazırlık aşamamızı da titizlikle yürüttük ve 3 yıldır projeler için çalışıyoruz. Bu projeler özgün olma özelliğiyle Kırşehir’in gelişen ve değişen vizyonuna önemli bir değer katacak. Biz şehrimizin gelişmesi için Belediye olarak, şehre vizyon katacak projeler üretiyoruz. Projelerimiz tamamlandığında Kırşehir’i vizyonu da eminim daha da değişecek. O açıdan bu projeler bizler için çok önemli. Bu projelerde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

TOKİ Başkan M. Ergün Turan da iki projenin Kırşehir’e hayırlı olmasını dileyerek; Kırşehir’in İç Anadolu Bölgesinde parlayan yıldız olduğunu belirtti. Turan, “ Ben de Belediyecilikten gelen biriyim. Kırşehir’de yapılan işleri de takip ediyorum ve başarılı buluyorum. Kırşehir Milletvekillerine ve Başkanımıza Kırşehir’e katkı ve hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu iki kentsel dönüşüm projesi Kırşehir’e yeni bir vizyon katacak ve gün geçtikçe değişen, güzelleşen Kırşehir’i güzel bir şehir haline getirecek” diye konuştu.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN