Protokol İmzalandı Kütüphane Binasının Temeli Atılacak

10 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
480 defa okundu.
Protokol İmzalandı Kütüphane Binasının Temeli Atılacak

Protokol İmzalandı Kütüphane Binasının Temeli Atılacak

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun girişimleri sonucunda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Kütüphane Binasına kavuşuyor. Yaklaşık 25 milyonluk bir yatırım olan kütüphane binası üniversitenin kalbi olacak.

27 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’a Üniversite Senatosu tarafından fahri doktora unvanı verildi. Bu tören esnasında açılış konuşması yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kütüphanelerin üniversitelerin kalbi olduğunu ancak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin bir kütüphane binasına sahip olmadığını dile getirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bir kütüphane binası yaptırılması talebinde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Spor Toto tarafından üniversiteye 11.327 m²’lik bir kütüphane binası yapılması kararı alındı.

KÜTÜPHANE BİNAMIZIN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet M. Kasapoğlu arasında 6 Temmuz 2018 tarihinde kütüphane binamızın yapılabilmesi için üst düzey protokol imzalandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 11.327 m²’lik bir alana yapılacak olan kütüphane binamızın uygulama projelerinin tamamlandığını ihale sürecine girildiğini söyledi. Kütüphane binasının yaklaşık 25 milyonluk bir yatırım olduğunu belirten Rektör Karakaya, binanın temelinin de çok kısa sürede atılacağını müjdeledi. Rektör Karakaya, kütüphane binasının toplam alanının 11.327m², bina oturum alanının 4.834 m² olduğunu belirterek binanın 17 çalışma salonu, 4 etkinlik salonu, 8 personel ofisi ve 2.100 m² toplam kitaplık alanından oluştuğunun bilgisini verdi.

Kütüphane binasının üniversitenin kalbi olacağını ifade eden Rektör Karakaya, binanın şehre ve üniversiteye hayırlı olmasını diledi. Prof. Dr. Vatan Karakaya, kütüphane binasının yapılması talimatını veren Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve kütüphane binamızı yapacak olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığına ve Teşkilat Başkanı Mehmet M. Kasapoğlu ile birlikte katkı sağlayan herkese teşekkür etti. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On