“Projelerle Yatırımların Önünü Açıyoruz”

3 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
367 defa okundu.
“Projelerle Yatırımların Önünü Açıyoruz”

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin Ahi Evran Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret etti

 

kapakGıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin ve beraberindeki heyet   Ahi Evran Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret etti.

Ziyarette Ahi Evran Üniversitesinin 5 pilot üniversite arasına seçilmesi ve  Konya Ovası Projesi hakkında  Kırşehir’e tarım ve hayvancılık alanında yapılacak projeler hakkında görüş alış verişinde bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürü Kenan Şahin; “  Üniversitemizin 5 pilot üniversite arasında yer alması  ve Konya Ovası Projesi (KOP) ile ilimize tarım ve hayvancılık ’da   daha da ileri gidecektir. İl Müdürlüğümüz bünyesinde  kurduğumuz Ar-Ge   ekibimiz  ve  Ahi Evran Üniversitemiz  Akademik personelleriyle oluşturacağımız projelerle  ilimize katkı sunmayı hedefliyoruz.  Bizler tarım teşkilatı olarak sahada aldığımız bilgi, birikim ve tecrübelerle, üniversitemiz akademik ekibi  ise bilimsel manadaki projeleriyle Kırşehir’de farkındalık yaratacağımıza inanıyorum” diye konuştu. Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Vatan Karakaya’a ise  konuşmasında  Bölgesel kalkınmaya katkı sunan bir üniversite olmak istediklerini ifade ederek, “Hedeflerinin 2021 olduğunu” söyledi.  Karşılıklı görüş alışverişinde  Rektör Sayın Karakaya, bölgesel kalkınmada potansiyel enerjileri etkin kullanma amaçları ile ilgili dört proje ve stratejik planları olduğunu dile getirdi. Orta ölçekli sanayilerle ilgili de araştırmaları olduğunu belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu konuda yapılacak çalışmaları projelere dönüştüreceklerini ve Ahi Evran Üniversitesinin, YÖK’ün 5 pilot üniversite içinde seçilmesinde öncülük eden projelerine de değinen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya hayvancılık, tarım, jeotermal ve yenilenebilir enerji kaynakları projeleriyle Kırşehir’in kalkınmasına katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Ahi Evran üniversitesini ziyarette Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin ile birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Suat Veyisoğlu ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan’da yer aldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN