PROJELER TEK TEK HAYATA GEÇİYOR

15 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
412 defa okundu.
PROJELER TEK TEK HAYATA GEÇİYOR

“83.600TL Destekli Bozkırda Temiz Süt Projesi”,“195.400TL Destekli Lavanta Balı Projesi” ve  Şimdi de “400.000TL Destekli Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği Projesi” Kabul Edildi

PROJELER TEK TEK HAYATA GEÇİYOR

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü proje ekibi tarafından hazırlanan projeler Kırşehir tarımına büyük katkılar sağlıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Proje ekiplerince hazırlanan  ve KOP tarafından kabul edilen “400.000TL destekli Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği Projesi” faaliyete geçiyor.

Projelerle hakkında bir açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin; “İl Müdürlüğümüz proje ekibinde yer alan Ziraat Mühendislerimiz, Veteriner Hekimlerimiz ve diğer personellerimizce    hazırlanan projelerimiz  Konya Ovası Projesi (KOP) tarafından daha önce “195.400TL destekli Lavanta Balı Projesi” ve “83.600TL destekli Bozkırda Temiz Süt Projesi” in den sonra şimdi de “400.000TL destekli Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği Projesi” kabul edildi. Proje ekibimiz ilimiz coğrafi durumuna göre bölgesel bazda hazırlamış olduğu projelerimiz İl Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz  ve İlçe Müdürlerimiz tarafından yapılan proje toplantılarının ardından KOP idaresine sunuluyor. Bu aşamadan sonra Valimiz Necati Şentürk, Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın destekleri ile projelerimiz hayata geçmeye başlıyor.

Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında Kırsal Dezavantajlı Alanlarda Tarımsal-Kırsal Kalkınmaya Yönelik Model Geliştirilmesi Programı’na teklif edilen “Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği Projesi” kabul edilerek   protokolü  imzalanmıştır.  Proje kapsamında Kaman İlçesi Savcılı Büyükoba köyünde ikamet eden, 18-50 yaş arası ve  sebze yetiştiriciliği yapan 12 adet çiftçimize 1’er dekarlık alanda toplam 12 dekar yeni örtüaltı sera kurulumu yapılacaktır. 2018 yılında pilot il olarak uygulanacak olan projenin toplam bütçesi 480.000,00 TL’dir. Projenin % 20’si çiftçi katkısı (80.000 TL), % 80’ni KOP desteği (400.000 TL) ile karşılanacaktır. İmzalanan protokol sonrasında  2018 yılı içinde Savcılı Büyükoba köyünde Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği Projesi uygulanacaktır. Proje sonrası Savcılı Büyükoba Köyümüz  örtüaltı sebze yetiştiriciliğinde  ilimiz ve  bölgemizde  önemli bir yere sahip olacaktır. Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği Projesi kapsamında  çiftçilerimiz  turfanda yetiştiricilik ile erken üretim yaparak önemli bir gelire sahip olacak ve yerli üretim desteklenerek kırsal alanlarda ekonomi canlandırılacaktır” dedi.

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On