Proje Okul Yönetmeliğinde Değişiklik

7 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
550 defa okundu.
Proje Okul Yönetmeliğinde Değişiklik

Proje Okul Yönetmeliğinde Değişiklik

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Proje okul yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik için şu bilgilere yer verildi: “Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği’nde değiştirilen proje okul yönetmeliğine göre, yönetici ve öğretmenlerin görev süreleri, öğretmen bulmakta zorluk yaşanan alanlarda projenin niteliğine göre ilgili genel müdürlüğün teklifi ve bakan onayıyla 2 yıl kadar uzatılabilecek. Eğitim kurumunun, proje okulu olarak belirlenmesinde, merkezi sınavlarda kendi türünde başarı ortalamasına göre, il genelinde ilk beşe girme şartı aranmayacak. Proje okullarda müdür başyardımcısı normu kaldırıldı. “

Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk Proje okulları yönetmeliğinde yapılan değişiklik hakkında açıklamalarda bulundu. Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

“Proje okulları yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile; Sınavla öğrenci alan Fen, Anadolu, Sosyal Bilimler ve Anadolu İmam Hatip liseleri gibi nitelikli okullardan proje okulu olarak belirlenen okullardaki öğretmenlerimiz bu okullardaki görev süresi 6 Temmuz 2018 tarihinden itibaren başlayacak olup eski hizmet süreleri hesaba katılmadan 4 yıl sonra değerlendirmeye alınacak bu 4 yıldan sonra tekrar bir 4 yıl daha görev süreleri uzatılabilecektir.

Bu konuda bakanlık düzeyinde girişimde bulunan Genel Başkanımız Talip Geylan’a ve Genel Başkan Yardımcımız Selahattin Dolgun’a teşekkür ederim.” (Haber: Filiz ÖZ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN