Proje Devam Ediyor

3 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
486 defa okundu.
Proje Devam Ediyor

Şehirler ve kültürler projesi dahilinde Kamanlı ve Mucurlu öğrenciler haftasonu şehir dışında gezilere katıldılar.

Kaman Genclik Merkezi Şehirler ve Kültürler projesi kapsamında haftasonu kamanli gençler Nevşehir ve Konya gezileri düzenlendi. Cumartesi günü 80 kişilik kız grubu ile Nevşehir in tarihi ve turistik yerleri gezdirilip tanıtıldı. Pazar günü ise 80 kişilik Erkek gurubuyla Konya gezisi gerçekleştirildi.

Gezilerden memnun kalan gençler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre ASLAN’a ve Kaman Genclik Merkezi Müdürü Cengiz ARSLAN’a teşekkürlerini iletip bu tür gezilerin devamını temenni ettiklerini soylediler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün düzenlediği Gençlik Merkezi tarafından organize edilen Şehitler ve Kültürler – Yörelerimiz Projesi kapsamında Kırşehir Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Mucur Lisesi erkek öğrencilerine yönelik Konya gezisi düzenlendi. Düzenlenen gezide Sultan Hanı, Mevlana Türbesi, Şehitlik Müzesi ile Konya Şehitliği ziyaret edildi.

PROJE NEDİR?

Şehirler ve Kültürler- Yörelerimiz Projesinin Bir Diğer Amacı Güçlü Yarınların Oluşumunda Gerçek Katkıyı Sağlayacak Olan Gençlere Muhteşem Bir Medeniyet Ve Tarihin Evlâtları Olduğumuz Gerçeğini Anlatmaktır

Başvuracak katılımcıların ikamet ettikleri il/ilçeden programın gerçekleşeceği şehre/ilçeye hareket edecekleri şehirler ve kültürler projesine kayıtlar devam ediyor. Bu proje ile şehrin tarihi ve kültürel mekânları ziyaret edilecek ve gençler proje kapsamında önceden belirlenen gönüllülük faaliyetlerine katılacak olup, günün sonunda ikamet ettikleri şehre/ilçeye döneceklerdir.

15 Eylül 26 Kasım 2017 tarihleri arasında 81 ilde düzenlenecek olan programlar ile 14-29 yaş grubu Gençlik Merkezine üye ve daha önceden Gençlik Merkezimizin çeşitli faaliyetlerine katılmış gençlerden, özellikle kırsalda yaşayan ve dezavantajlı olanların tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerini daha yakından tanımalarını, buralarda yaşayan akranları ile tanışmaları ve gençler arasında diyalogun arttırılmasına katkı sağlayacak bir hareketlilik projesidir. Proje günübirlik programlar halinde gerçekleştirilecektir. Gençler gün içerisinde projeye katıldıktan sonra konaklama yapmadan yine aynı gün ikametgâhlarına geri dönecektir.

Ayrıca, Projeye başvuruda bulunacak olan gençlerimiz http://sehirlervekulturler.gsb.gov.tr/ web adresinden çıkacak olan ankete katılan gençler ile projeye katılan gençlerin yurt dışı projelerimize katılabilmelerine yönelik kontenjan ayrılacaktır.

Projenin Amacı Nedir

Gezdikçe bilgi birikimi, iletişim gücü ve gönüllülük bilinci artan bir gençlik yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen bu proje kendini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerileri gelişmiş, gezip görerek öğrenen gençlerin varlığının sosyal barışa kardeşlik ve huzura hizmet edeceği bilinciyle uygulanmaktadır. Şehirler ve Kültürler- Yörelerimiz Projesinin bir diğer amacı güçlü yarınların oluşumunda gerçek katkıyı sağlayacak olan gençlere muhteşem bir medeniyet ve tarihin evlâtları olduğumuz gerçeğini anlatmaktır.

Proje ile ekonomik açıdan dezavantajlı ve başarılı gençlerin yaşıtlarıyla aynı imkânlara sahip olmalarına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Proje Kapsamında Neler Yapılacak

Katılımcılar ikamet ettikleri il/ilçeden programın gerçekleşeceği şehre/ilçeye hareket edeceklerdir. Burada şehrin tarihi ve kültürel mekânları ziyaret edeceklerdir. Gençler proje kapsamında önceden belirlenen gönüllülük faaliyetlerine katılacak olup, günün sonunda ikamet ettikleri şehre/ilçeye döneceklerdir.

Proje Başvuruları Ve Seçim Kriterleri

Projeye yalnızca internetten başvuru alımı yapılacaktır. 18 yaşını doldurmamış gençlerden “Veli İzin Belgesi” istenecek olup veli izin belgesini sunmayan gençler projeye katılamayacaktır. 18 yaşını doldurmuş gençlerden ise başvuru esnasında “Taahhütname”yi onaylamaları istenecektir. Usulüne uygun şekilde taahhütname sunmayan gençler projeye kabul edilmeyecektir.

Projeden sadece; kendi imkânlarıyla yaşadığı ili veya komşu illeri görme fırsatı elde edemeyen, gençlik faaliyetlerine katılamayan, kırsalda yaşayan dezavantajlı gençler, okul veya sınıf birincileri, ailesinin aylık geliri 2000 TL’nin altında olanlar, yetim ve öksüzler, şehit ve gazi yakınları, çocuk evlerinde kalanlar, sanayide çalışan çıraklar, çeşitli nedenlerle eğitimini yarıda bırakmış gençler, sokakta yaşayan gençler, hükümlü yakınları, hafif bedensel engelli gençler, ailesiyle birlikte göç eden gençler öncelikle faydalanacaklardır.

HABER: UFUK TUFAN DOĞAN

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On