Proje Çalışmaları Hızlandı

23 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
185 defa okundu.
Proje Çalışmaları Hızlandı

thumbnail_RESİM (5)

 

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci;” Amacımız Kırşehir’i Daha Yaşanabilir Şehir Yapmak”

Kırşehir Belediyesi, şehrin altyapısını çözmesinin ardından şimdide şehrin üst yapısı ile ilgili proje çalışmalarına hız verdi. Kırşehir Belediye Yaşar Bahçeci, Mart ayının gelmesi ile birlikte alt yapısı biten cadde ve sokaklarda üst yapı çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayacağız. Kırşehir ‘in cadde ve sokakları Avrupa standartlarında olacak. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kırşehir başlıca şehirlerle yarışabilir ve daha yaşanabilir bir şehir yapmak istediklerini söyledi.

Belediye Başkanı Bahçeci: “Şehrimizi her yönden geliştirecek projelerimizi yaparken yollarımızı da son derece önemsiyoruz. Şehirleşme yolunda hemşerilerimizin beklentilerine her konuda cevap veriyor ve vermeye de devam edeceğiz. Diğer pek çok alanda yaptığımız yeniliklerin yanı sıra, asfalt konusunda da yaptığımız yeniliklerle birlikte şehrimizi asfaltla buluşturmaya devam edeceğiz, böylelikle Kırşehir’de asfaltsız yol kalmayacak.

2009 yılında ilk göreve geldiklerinde ve bu süreç içerisinden bu yana şehircilik kuralları ve belediye imkânlarına göre hareket edeceğiz.

Şehrimizin acil ihtiyacı olan altyapıyı bitirmemiz gerekiyordu, gücümüzü altyapıya vermemiz gerekiyordu diyen Başkan Bahçeci; 2016 Haziran ayında başladığımız çalışmalar bu ay sonunda bitiyor. Hemen hemen bir çoğunluğu bitti. Hemen asfalt çalışması başlatmadık, kış mevsiminden dolayı. Sağlıklı olabilmesi için üzerinden bir kış geçmesini istedik. Kottan dolayı bazı yerlerde derin kazılar yapıldı. Bir çok alanda buraların oturması , yağış alması, zeminin yerleşmesi açısından da 2-3 ay bu şekilde kullanılması son derece sıhhatli. Biraz idare edeceğiz. İnanıyoruz ki neticesinde inşallah Kırşehir son derece konforlu caddelere , sokaklara kavuşacak. Üst çalışmayı hemen’ de yapabilirdik, alt yapıyı yapmadan ama bu doğru olmazdı. Kırşehir’de altyapı çalışmaları yüzde 99 oranına yaklaşmıştır. Bu çalışmalar altı ay içinde yapıldı. Kırşehir altyapı olarak feraha kavuşacaktır. Bu çok zor bir projeydi, bu zorluğu aştık. Biz eğer yolları, kaldırımları, eski alt yapı ile yapsaydık 3-5 yıl sonra şehir çok büyük bir felaket yaşardı. Bütün alt yapıyı değiştik ama uzun yıllar kalıcı bir iş yapmadan şehrimiz rahat bir şekilde bu yolları, kaldırımları kullanacak. Zor işleri yapmak bir çok zorluğu da beraberinde getiriyor ben bunu bir çok işte yaşadım” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,” Tüm ekibimizin gayretiyle çalışmalar büyük bir hızla sürüyor. Güzel ve kalıcı bir eser bırakma peşindeyiz. Tabi bu çalışmalar kapsamında vatandaşlarımıza bazı sıkıntılar vermiyor da değiliz. Yaklaşık 6 aydır bütün iş makinelerimizle caddelerde çalışma yürütüyoruz. Kimi yerleri kazıyoruz, kimi yerlere dolgu yapıyoruz. Bütün ekiplerimiz gece gündüz çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah güzel bir eser ortaya çıkaracağız.” Çalışmalar devam ederken vatandaşların mağdur olduğunu da belirten Başkan Bahçeci, “Vatandaşlarımızın çalışmalardan rahatsız olduğunun farkındayız. Yeri geliyor toz oluyor, yeri geliyor çamur oluyor. Ama Kırşehir’imizin güzel bir görünüme kavuşabilmesi için bunlara katlanmamız gerekiyor.”dedi.

BELEDİYE BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN