Programa Büyük Beğeni

21 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
278 defa okundu.

thumbnail_18martzaferprogramı (6)

Öğrencilerin Çanakkale Zaferi Programı Beğeniyle İzlendi

18 Mart Haftası nedeniyle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı düzenlendi.

Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Vali Necati Şentürk, il protokolü, okul yöneticileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Vali Necati Şentürk, programda yaptığı konuşmada, Çanakkale Zaferi programını öğrencilerin hazırlayıp sunmasının gençlerimiz için çok önemli olduğunu söyledi.

Çanakkale Zaferinin tarihimizde çok önemli bir yeri olduğunu ve bu zaferin utulmadan, nesilden nesile aktarılacağını belirten Vali Necati Şentürk, “Çanakkale Zaferi, Türk milletinin büyük inancı, iman dolu gönülleri ile kazanılmıştır. Çanakkale şehitlerimizi ve bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Böylesine güzel ve anlamlı programın hazırlanıp sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Recai Yağmur’un Günün Anlam ve Önemine dair yaptığı konuşma ile devam eden program, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi öğrencileri tarafından sunulan Oratoryo ve Kahramanlık Türküleri seslendirmeleri ile devam etti.

Program, Vali Necati Şentürk’ün yazdığı ‘Rüzgarlar Ezberliyor Savaş Öykülerini’ ve ‘Otuz Kuş’ şiirini okumaları ile sona erdi.

 

 

VALİLİK BASIN BÜROSU

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN