Prof. Dr. Tamer Demir’den 40 Arena Gazetesine ziyaret

14 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1037 defa okundu.

Prof. Dr. Tamer Demir’den Gazetemize ZiyaretDr. Tamer Demir Kırşehir’de MHP’den Millet vekilliğine aday adayı olmak istiyorum

40 Arena Gazetesini ziyaret eden Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı olan Kırşehirli hemşehrimiz Prof. Dr. Tamer Demir, Allah nasip ve kısmet ederse Memleketim olan Kırşehir’de Millet vekilliği seçimlerinde MHP’den aday adayı olmak istiyorum.

MHP’den Kırşehir Milletvekilliğine aday adayı olmak isteyen ve Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı olan Kırşehirli hemşehrimiz Prof. Dr. Tamer Demir, Kırşehir’deki sivil toplum kuruluşları ve partilileri ziyaret etti.

Kurban bayramını Kırşehir’de geçiren Prof. Dr. Tamer Demir’e partililer ve Kırşehirliler yakın ilgi ve sevgi gösterdi.

Ziyaretlerle ilgili 40 Arena Gazetemize bir açıklama yapan Prof. Dr. Tamer Demir, Kırşehir’e hizmet etmek için bu yola çıktığını ve bunun için hemşehrileriyle sık sık bir araya geldiğini söyledi.

Kendisine gösterilen ilgiye teşekkür eden Tamer Demir, 40 Arena Gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yıllardır görevim gereği Kırşehir dışında yaşadım.

Ama her fırsatta memleketimle iç içe oldum.

Kırşehir benim anayurdum, baba ocağımdır.

Yıllardır aktif siyasetin içinde olmadım.

Ama MHP’ye gönül veren arkadaşlarımla hep iç içe oldum.

Partimin başarısı için görev yaptığım illerde elimden gelen gayret ve çalışmayı yaptım.

Çalışmalarım hep tabana yönelik oldu.

Son yıllarda parti içinde ve yakın çevremde beni milletvekilliği görevine layık görenlerin teşvikinin yanında gerek siyasi deneyimim gerek akademik birikimim bana aday olma cesareti verdi.

Siyaset yapmak herhangi bir partiden aday olup olmamak demokratik bir hak, bireysel bir tercihtir. Anayasa gereği Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşı olan her bireyin aday olma hakkı olduğundan ben de demokratik hakkımı bu yönde kullandım.

Bu güne kadar da halkın beklentilerine uygun bir siyaset tarzım ile çocukluğumdan bu yana MHP’liyim, ülkücüyüm.

Görev aldığım her dönemde, sorumluluk bilinciyle hareket ettim ve aldığım görevleri sevgi ve samimiyetle yerine getirme gayreti içinde oldum.

Yeni talip olduğum Milletvekilliği de nasip olsa da, olmasa da aynı sorumluluk duygusu ile var gücümle, Kırşehirli hemşehrilerime hizmet etmek istiyorum.

Siyasete girmemin  asıl nedeni, toplumun tüm kesimlerini kucaklamam, kurumlar arası uyumu ve cumhuriyetin değerlerini ortak değerler kabul etmemdir.

Bu tercihimde Kırşehirli hemşerilerimin ısrarı olduğunu da söylemek isterim.

Şunu çok samimi olarak söylemek isterim ki ben bütün Kırşehirlilerin Ankara’daki gözü, kulağı evi olmak için aday adayı oluyorum.

Çünkü bana ulaşmak çok kolaydır.

Bu süreçte sevgi gösteren ve destek olan herkese teşekkür ederim.

Bazı kardeşlerimle değişik sebeplerden dolayı görüşmelerimiz olmuştur.

Doğruya ulaşmanın, insanlığa ulaşmanın yolu her zaman hizmet etmekten geçer.”

Tamer Demir, Kırşehir’de MHP İl Teşkilatı’nı, sivil toplum kuruluşların başkanlarını, sendikalarını ziyaret ettikten sonra Kaman, Akpınar, Çiçekdağı, Akçakent, Boztepe ve Mucur ilçelerine geçerek, orada da ziyaretlerini sürdürdü ve vatandaşlarla sohbet etti

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN