PRİZLERİ ÇEKMESİ YILDIRIMIN ETKİSİNİ AZALTTI

10 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
416 defa okundu.
PRİZLERİ ÇEKMESİ YILDIRIMIN ETKİSİNİ AZALTTI

evine-yildirim-dustu-prizleri-cekmesi-hayatini-kurtardi

Geçtiğimiz cuma günü Kırşehir’i etkisi altına alan yağış sonrası evine yıldırım düşen Fatiş Nine’yi yağmur başladıktan sonra prizleri çekmeyi akıl etmesi hayatta tuttu.
Edinilen bilgiye göre Yenice Mahallesi Harmandalı Camii altında ikamet eden Fatiş Bıçakcı (78), kenti etkisi altına almaya başlayan yağmurla birlikte evde bulunan prizleri çekti. Yaklaşık 2 saat süren şiddetli yağışta evinde bulunan ve prizleri çeken Fatiş Bıçakcı, bir saat sonra evine yıldırım düşmesi ile irkildi. Çocuklarına haber veren Bıçakcı ve kapı komşusu, “Beyaz bir ışık gördük sonra ne olduğunu anlamadık. Şoku atlattıktan sonra eve yıldırımın düştüğünü fark ettik. Çok şükür ki canımıza bir şey olmadı.” dedi.
Bıçakçı’nın evine gelen çocukları annelerinin hayatta olduğuna sevindi. Bıçakçı’nın çocukları ev yaptıkları incelemede yıldırım düşmesi sonucu internet ağının, telsiz telefonun, evin çatı kısmının ve elektronik eşyaların zarar gördüğünü tespit etti. Annesi Fatiş Bıçakcı’nın hayatta olmasına sevinen Kırşehirspor Eski Başkanı Berat Bıçakcı, “Kimse ne olduğunu anlamadı. Annemizin hayatta olması ise bizlere evlatları olarak teselli verdi” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN