Prim Borçlarında Son 7 Gün

24 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
299 defa okundu.
Prim Borçlarında Son 7 Gün

Prim Borcu olanlar için son gün geldi çattı.  Yapılandırma yapacak vatandaşlar için son tarih ise 31 Temmuz.

Prim Borçlarında Son 7 Gün

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırşehir İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, birikmiş SGK prim borçları için son başvuru süresi 31 Temmuz´da dolacak yapılandırma imkânından yararlanılması çağrısı yaptı.

SON GÜNE BIRAKMAYIN

7143 Sayılı Kanun ile kamuya borcu olanlara önemli bir fırsat sağlandığını belirten SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, “Söz konusu kanunun, 2018 Mart ayı öncesi dönemlere ait her türlü SGK pirimleri, işsizlik sigortası primi, idari para cezaları, iş kazası, meslek hastalığı veya işveren ya da üçüncü kişilerin sigortalılara yaptıkları haksız fiiller sonucunda doğan rücu alacakları, yersiz bağlanan gelir ve aylıklardan doğan alacaklar ile BAĞKUR sigortalılarının daha önce dondurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak alacakları da kapsadığını hatırlattı”.

FAİZİN YÜZDE 90´I SİLİNECEK

Akdeniz, “Ödeme ve taksitlendirme seçenekleri, yapılandırmadan yararlanmak için, 31 Temmuz tarihine kadar başvuruda bulunmak ve yapılandırılan tutarın peşin veya ilk taksit 2018/Ağustos ayında başlamak üzere, ikişer aylık dönemlerde en fazla 18 taksitte ödenmesi gerekmektedir. Prim aslının ödenmesi halinde, kalan faizin yüzde 90´ı silinecektir. Taksitli ödeme seçeneği tercih edenlerin, borçlarını 2 taksitte ödemeleri halinde, kalan faizin yüzde 50´si silinecektir. Son ödeme tarihinin tatile denk gelmesi halinde ödeme süresi ilk iş günü mesai sonunda bitecektir. Taksitle ödemeyi tercih edenler 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitle ödeme yapabileceklerdir. Peşin ödeme veya taksitler kredi kartıyla ödenebilecektir” dedi.

SON TARİH 31 TEMMUZ

“Borçluların, SGK’ya olan borçlarını yapılandırmak için 31 Temmuz 2018 tarihi mesai bitimine kadar sosyal güvenlik il müdürlüğüne ya da sosyal güvenlik merkezine şahsen veya postayla başvurmaları gerekiyor. İnternet üzerinden e-sigorta yoluyla başvurular ise 31 Temmuz saat 23.59’a kadar yapılabilecek”

POSTAYLA BAŞVURU YAPACAK OLANLAR DİKKAT

Başvuruların posta yoluyla yapılması halinde taahhütlü, iadeli taahhütlü, APS veya PTT Kargo yoluyla yapılan gönderilerde, başvuru formunun 31 Temmuz’da postaya verilmesi yeterli olacak. Adi posta yolunun tercih edilmesi halinde başvuru formunun SGK’ya 31 Temmuz’dan sonra ulaşması riski bulunuyor. Bu durumda olanların başvurusu kabul edilmeyecek.

YAPILANDIRMA BAŞVURUSU YAPILACAK OLAN BORÇLAR

2018 Mart ayı ve önceki aylara ilişkin sigorta ve işsizlik sigortası primleri. İsteğe bağlı sigorta ve topluluk sigortası primleri. 31 Mart 2018 tarihine kadar bitirilmiş olan özel nitelikteki inşaatlar ile ihale konusu işlere ilişkin eksik işçilik tutarı üzerinden hesaplanan sigorta primi ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zammı alacakları. 31 Mart 2018 tarihine kadar kesilen idari para cezaları. SGK’nın tahsil yetkisindeki damga vergisi, özel işlem vergisi ve eğitime katkı payları.

ÜÇ YILA KADAR VADE YAPILACAK

Borcunu yapılandıracak olanlar 12 ay, 18 ay, 24 ay veya 36 ay vade seçeneklerinden birini tercih etmek zorunda olacak. Tercih ettikleri taksit süresinden daha uzun sürede ödeme yapamayacaklar. Taksitler iki ayda bir ödenecek. 12 Ay vadeyi seçenler, 1.105 TL (Taksit tutarı: 92.08 TL), 6 ay vadeyi seçenler, 1.045 TL (Taksit tutarı: 174.16 TL), 18 ay vadeyi seçenler 1.150 TL (Taksit tutarı: 63.88 TL), 9 ay vadeyi seçenler, 1.083 TL (Taksit tutarı: 120.33 TL), 24 ayı seçenler 12, 36 ay vadeyi seçenler 18 taksitte ödeme yapacak.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On