Pozitif Doğum Söyleşisi” Düzenlendi

25 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
263 defa okundu.
Pozitif Doğum Söyleşisi” Düzenlendi

2

 

Ebelik Haftasında Ahi Evran Üniversitesi’nde “Pozitif Doğum Söyleşisi” Düzenlendi

Ahi Evran Üniversitesi Sağlığı Geliştirme ve Sosyal Kazanımlar Topluluğu tarafından Ebelik Haftası olması nedeniyle “Pozitif Doğum Söyleşisi” adlı program düzenlendi. Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa konuşmacı olarak Ebe ve Doğuma Hazırlık Eğitmeni Sevilay Özbir katılırken Ahi Evran Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrencilerde yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğin açılış konuşmasını Sağlık Yüksek Okulu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatma Ergün yaptı. Ergün konuşmasında ebelik mesleği hakkında bilgiler verdi. Sağlıklı bir toplumun sağlıklı bireylerden oluşacağını söyleyen Ergün, salonda bulunanlara programa katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Programda Hazırlık Eğitmeni Sevilay Özbir konuşma yaparak hamilelik ve doğum türleri hakkında bilgi verdi. Kendi hayatından örnekler sunarak dinleyicileri aydınlatan Özbir, “Doğum insanlık tarihinin ilk sosyalleşme olgusudur.” dedi. Özbir, normal doğumun öneminden bahsederek dinleyicilere tavsiyelerde bulundu. Özbir dinleyicilerle sohbet havasında geçen söyleşide, “Bir toplumu düzeltmek istiyorsanız önce doğumu düzeltmelisiniz.” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN