POMEM ÖĞRENCİLERİ MEZUN OLDU

5 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
677 defa okundu.
POMEM ÖĞRENCİLERİ MEZUN OLDU

DSC_0800

POMEM öğrencileri Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla yapılan törende yemin ederek mezun oldu.

 

14. Dönem POMEM öğrencilerinin mezuniyet töreni 4 Eylül Cuma günü POMEM’de Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. POMEM’de gerçekleştirilen törene Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Milletvekili Salih Çetinkaya, Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, POMEM Müdürü Kasım Varol, İl Başkanı Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrencileirn aileleri katıldı.

Tören’de ilk olarak POMEM Müdürü Kasım Varol konuşma yaparak öğrencilere meslek hayatlarında başarılar diledi. Varol şehitleri rahmet ve minnetle anarak başladığı konuşmasında;” Kıymetli öğrencilerimizin değerli aileleri siz evlatlarınızı bize emanet ettiniz biz de gözümüz gibi bakarak gerekli eğitimlerle onları donattık. Bundan sonra bu ülke bu 482 evladımıza emanet” dedi.

Ardından konuşma yapan Vali Necati Şentürk ise öğrencilere “Sizi Rabbime bu ülkeyi de size emanet ediyorum. Sizin gibi evlatlarımız olduğu müddetçe bu ülkeyi kimse deviremez” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra konuşma yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terör operasyonları devam edecek” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Rabbim bu vatana, bu millete güzel hizmetler yapmayı nasip ve müessir eylesin. Polisimiz ve Emniyet Teşkilatımız bizim göz bebeğimiz. Bunu daima anımsayalım çünkü, bu memlekette bu şanlı bayrağımızın ilelebet dalgalanmasını istiyorsak minarelerde ezanın ilelebet okunmasını istiyorsak çok güçlü, inançlı, imanlı Emniyet Teşkilatımıza ihtiyacımız var.

Maalesef  PKK terör örgütü, aynı zamanda DAEŞ ve diğer terör örgütleri eş zamanlı olarak Türkiye’nin önünü kesmek bu muhteşem yükselişin önüne geçmek maksadı ile bir üst akılın marifeti ile terör hadiselerini başlattı. Ancak şunu unutmasınlar, 78 milyon bu vatan için canını seve seve vermeye hazırdır. Evin son bacası tütene kadar bu şanlı bayrak bu topraklarda dalgalanacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Zaten hükümetimiz de kararlıdır. Özellikle son günlerde terör örgütlerine karşı yapılan operasyonlar son terörist etkisiz hale gelinceye kadar devam edecektir” dedi.
Daha sonra öğrenciler yemin ederek mesleklerine ilk adımı attı. Ardından dönem birincisi yaş kütüğüne plaket çaktı ve ilk ona giren öğrencilere hediyeleri verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN