POLONYALI BİLİM İNSANLARI AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNDE DERS VERECEKLER

26 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
422 defa okundu.
POLONYALI BİLİM İNSANLARI AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNDE DERS VERECEKLER

DSC_0006Erasmus+ Kapsamında Poznan Yaşam Bilimleri Üniversitesi Bilim İnsanları Ahi Evran Üniversitesinde Ders Verecekler

Sürekli yenilenme, değişim ve gelişim amacıyla yoluna devam eden Ahi Evran Üniversitesinde ilkler gerçekleşmeye devam ettiği belirlendi. İkili anlaşmalar ile uluslararasılaşmayı hedefleyen Ahi Evran Üniversitesi, ilk olan bir yeniliğe imza attı.

Geçen aylarda Erasmus+ kapsamında ilk yabancı öğrencilerin geldiği Ahi Evran Üniversitesine, yine Erasmus+ kapsamında Poznan Yaşam Bilimleri Üniversitesi (Poznan University of Life Sciences)’nden Yrd. Doç. Dr. Izabela Lipinska, Yrd. Doç. Dr. Wawrzyniec Czubak ve Dr. Slawomir Kalinowski İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde bir hafta süre ile ders verecekleri bildirildi.

Polonyalı bilim insanları Ahi Evran Üniversitesine misafir olarak Üniversite Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ve Prof. Dr. Mustafa Kurt’u da ziyaret etti. Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcıları daha önce Erasmus+ kapsamında Ahi Evran Üniversitesine öğrenciler gelirken hocalarında Ahi Evran Üniversitesinde ders verecek olmasından memnun olduklarını belirtti. Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Prof. Dr. Mustafa Kurt, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ergin Kariptaş, Dış İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Erman Akıllı ve Polonyalı bilim insanları daha sonra Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret etti. Bu gelişmelerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karakaya, yeni başarılara imza atmak için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN