Polisten dolandırıcılıklara karşı broşürlü önlem

2 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
375 defa okundu.
Polisten dolandırıcılıklara karşı broşürlü önlem

DİYARBAKIR’DA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE BAĞLI TOPLUM DESTEKLİ POLİSLER (TDP) CADDELERDE KADINLARA KARANFİL, ERKEKLERE İSE BROŞÜR DAĞITTI. (BURAK EMEK/DİYARBAKIR-İHA)

Kırşehir Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, önleyici hizmetler kapsamında dolandırıcılar ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyarılarda bulunuyor.
Suçunun önüne geçilmesi, toplumsal dinamiklerin harekete geçirilerek toplumda farkındalığın artırılması maksadı ile bilinçlendirme çalışmaları yapıyor. Kırşehir’de bir yıl içerisinde yapılan çalışmalar kapsamında iş yerleri, dernekler, resmi ve özel kurumlara yönelik gerçekleştirilen ziyaretlerin yanı sıra şehir meydanı, parklar, taksi-dolmuş durakları,banka önleri ve vatandaşın yoğun olarak kullandığı alanlarda 20 bin adet bilinçlendirme ve bilgilendirme broşürü dağıtımı yapıldı.
Camii görevlileri, site-apartman sakinleri, banka ve PTT görevlileri ile yapılan çalışmalarda Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, 218 defa toplantı düzenleyerek 27 bin 968 kişi ile birebir görüşme sağladı.
Dolandırıcılık olaylarının anlatımları ile birlikte Cuma Namazları vaazlarında vatandaş bilgilendirilirken Emniyet birimleri kurumsal iletişim sitelerinden de çağrılarda bulundu. Telefon dolandırıcılığına yönelik polisin önceden yaşanmış olaylardan esinlenerek hazırladığı televole adlı tiyatro gösterimi binlerce kişi tarafından izlendi.
Yapılan açıklamada Kırşehir’de 10 kişinin telefon dolandırıcılarının mağduru olduğunu belirten Emniyet birimleri dolandırıcıların kendilerini banka yada sigorta görevlisi olarak tanıtarak 0850 hatlar aracılığı ile yapıldığını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN