POLİSLERDEN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE SEMİNER

22 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
453 defa okundu.
POLİSLERDEN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE SEMİNER

IMG_4937Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlügü Polisleri Anaokulu Öğrencilerine Trafik Kurullarını Anlattı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri Cumhuriyet Anaokulunda 68 anaokulu öğrencisine eğlendirerek öğretmek amacıyla öğretmen ve bakıcı anneleri gözetiminde “TRAFİK KURALLARI VE POLİS NE YAPAR” isimli çizgi film izlettirilerek, çocukların araçta arka koltukta oturması gerektiği, trafik ışıkları, karşıdan karşıya geçme kuralları, yaya ve okul geçitleri gibi basit trafik kuralları konularında bilgilendirme yapıldı. Eğitime katılan öğrencilere Fahri Polis Kimlik Kartı  düzenlenerek balon dağıtımı gerçekleştirildi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada;” Eğitim, insan ile yaşam arasında bir köprü görevi görür. İnsanın içinde bulunduğu çevrede oluşan tüm değişikliklere uyumu, onun eğitilmesi ile olanaklıdır. Ülkemizin en önemli sorumlarından olan trafik kazaları, geride binlerce ölü on binlerce yaralı ve özürlü insan bırakmakta, trilyonlarca liralık maddi kayıplara neden olmaktadır. Kısaca trafik bir tehdit unsuru olarak devam etmektedir.

Üzülerek belirtmemiz gerekmektedir ki, ülkemizde trafik kazaları sayısının fazla olmasının temel sebebinin yol ve trafik güvenliği konusundaki eğitim yetersizliğinden kaynaklandığıdır. Düzenli ve güvenli bir trafik için küçük yaştan itibaren herkesin eğitilmesi, güvenli davranışlar ve alışkınlıklar kazandırılması sağlanmalıdır.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü olarak geleceğimiz olan çocuklarımızın daha güvenli ve huzurlu bir ortamda yetişmeleri için bilgilendirme ve eğitici faaliyetlere devam edilecektir.” diyerek açıklamasına son verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN