POLİS MEMURLARI İŞ BAŞINDA!

11 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
379 defa okundu.
POLİS MEMURLARI İŞ BAŞINDA!

13621342_1009532752488077_76385230_oKırşehir Emniyet Müdürlüğü Ve Çevresinde Afisler Asılarak Halkı Bilgilendirmeye Başladı

Kırşehir Emniyet müdürlüğü ve çevresinde belirli noktalara afiş ve poster asarak halkı bilgilendirmeye başladı. 40 Arena Gazetesi olarak yaptığımız araştırmalara göre Kırşehir halkının görselliğe verdiği önem nedeni ile polis memurlarının da  afişlerle Kırşehirli vatandaşları trafik çevre ve işlenen suç yeri hakkında bilinçlendirme yaptığını belirledik. Polis memurlarının vatandaşla arasında Empatik İletişim: “bilginin ilgiye, antipatinin sempatiye dönüştürülmesi sanatı” kurmaya başladı. Bilindiği üzere toplu halde yaşama güdüsü insanın doğasından gelen zaruri bir ihtiyaç olduğu bilinir. Toplu halde yaşamanın bir sonucu olarak zaman içinde işbölümü ve uzmanlaşmanın gerçekleşmesi ile birlikte değişik meslekler ortaya çıktı. Bu mesleklerden biride polislik oldu.

Bu bağlamda toplumsal huzurun tesis edilmesi için iletişimsel etkinliğin sağlanmasının yanı sıra, kimi meslek gruplarının da önemli rol oynadığı bilinmekte olduğu belirlendi.  Söz konusu meslek gruplarından biri de görevi ülkede güvenliği sağlamak, suçu önlemek ve olayları aydınlatmak olan emniyet güçlerinin yer aldığı belirledik.

Kamu otoritesini temsil eden polisin kamu yararını ve kamu düzenini sağlama görevini yerine getirirken Kırşehir vatandaşlarımıza karşı doğudan temas içinde (yüzyüze) olması, ağzından çıkan kelimeleri özenle seçmesini ve beden dilini (sözsüz iletişimi) etkili bir şekilde kullanması gerektiği öğrenildi. Bunun üzerine bizde 40 Arena Gazetesi olarak araştırmamızı birkaç fotoğrafla sonlandırdık.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN