Piyasalarda Son Durum

12 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
463 defa okundu.

DSC_7768
Döviz ve Altında Düşüş Yaşanıyor

Fransa seçimlerinin pozitif etkisinin ardından piyasa yavaş yavaş FED’in Haziran ayı kararına odaklanıyor. Gözler artık karar realize olana kadar ağırlıklı FED ve ABD verileri üzerinde olacak. Global piyasalar bu süreçte kademe kademe bu karar ve ötesini fiyatlama başlayacaklar.
FED dışında artan ve masada kalmaya devam eden jeopolitik riskler, Çin borsalarında son yaşanan düzeltme, Trump’ın adımları ve global ekonomi veri ajandası global piyasaların takibinde ve fiyatlama alanı içinde olacak. Bu süreçte her zaman olduğu gibi gözler ağırlıklı dolar endeksi, ABD 10 yıllıklar ve Amiral gemi olan ABD borsalarında olacak. Oralarda yaşanacak fiyat hareketleri başta gelişen ülkeler olmak üzere bütün piyasaları etkisi altına alacak. Bu süreçte kesin bir gerçekleşme ihtimali içermese de ‘Mayıs’ta sat ve git’ klasik söylemini de bir köşede tutarak temkinli olunması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Özellikle mayıs ortası ve haziran ayı volatilite’nin artacağı bir dönem olacağa benziyor. Korku Endeksi diye anılan VIX’in 10’lar altında tarihi düşük seviyelerde olması ABD borsaları önderliğinde global borsaların ağırlıklı aşırı alım düzeyinde olması ve bu kadar risk başlığına rağmen bu yaşanan ılımlı da olsa ekstra pozitif seyir temkinli olunması gerektiği konusunda bize ek argümanlar sunuyor. Teknik olarak BIST tarafında sindirme-soluklanma sürecinin biterek yükselişin devamı için 95.500 üzerinde kapanışlarla 97.000-100.000 bandına doğru ilerleme olması gerektiğini ve aşağıda geniş 90.000-93.000 bandının bu yükselişin önemli sınır destek bölgesi olduğunu hatırlatmak isteriz. Dolar/TL tarafında yukarı yönlü hareketlerde hareketin tepkiden çıkmaması için 3.65-3.70 direnç eşiğinin geçilmemesi gerektiğini ve daha kalıcı rahatlama için 3.60 altında kalıcı kapanışlarla bir kez daha 3.50-3.55 kritik destek aralığına geri dönülmesi gerektiğinin altını çizelim. Konuyla ilgili sarraf Abdullah Çavuş Mirza gazetemiz 40 Arena’ya açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada şu ifadeler yer veren Mirza: “Piyasalara gelecek olursak hafta içerisinde dövizde ve dalgada hafif de olsa bir dalgalanma oldu. Bu dalgalanmanın sonucunda altın fiyatlarındaki yükselişleri fiyatlarımıza yansıttık. Bu fiyatlar geçici fiyatlardı… Cuma günü kapanış fiyatı itibari ile dolar şuanda 3580 TL Euro 3898 TL gram altın 138 TL piyasalarda hafta içerisindeki aşağı ve yukarı yönlü 15-20 TL civarında yükselişler ve düşüşler oldu. Bunun nedeni de dünyadaki küresel gelişmelerden kaynaklanıyor. Hafta sonu itibari ile fiyatlarda tekrar bir düşüş yaşandı dolar Euro ve altında şuanda görüyoruz. Altının fiyatında 1TL civarında bir yükselme oldu bu bir TL yükselmeyi fiyatlara yansıttık. Geçen haftaki başlangıç fiyatı itibari ile eski haline döndü. Kapanış fiyatları olarak bu şekilde pazartesi günü tekrar fiyatlar açıldığında önümüzü göreceğiz.” diye konuştu.
HABER: ELİF GÜRLER

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On