Piyasalarda Son Durum

2 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
458 defa okundu.
Piyasalarda Son Durum

DSC_9791

Döviz Haftayı Düşüş İle Kapattı

Bugüne değer kaybıyla başlayan dolar/TL, 3,5230 ile 3 Mayıs’tan bu yana en düşük seviyesini görmesinin ardından 3,54’ün üzerinde dengelendi. Dolar/TL, 3,5230 ile 3 Mayıs’tan bu yana en düşük seviyesini görmesinin ardından 3,54’ün üzerinde dengelendi. Dolar dün günü 3,5405’ten kapatmıştı.

Euro ise 3,97 seviyesinde işlem görüyor. 3,55 – 3,60 Aralığındaki Sıkışma Aşağı Yönlü Kırıldı
Dolar/TL, bir süredir 3,55-3,60 bandında sıkışık bir seyir izlerken, son iki gündür TL’nin benzer ülke para birimlerinden pozitif ayrışmasıyla birlikte bu seyri aşağı yönlü kırdı. Uzmanlar kurda aşağı hareketin devamı için 3,55 seviyesinin altında kalıcı olması gerektiğini belirtiyor. Bu noktada doların küresel hareketi de izlenirken, Fed’in bu yıl toplamda üç faiz artırımı yapıp yapmayacağı konusunda bir sinyal niteliğindeki cuma günü açıklanacak olan ABD tarım dışı istihdam verisi piyasalarca takip edilecek. Konuyla ilgili sarraf Abdullah Çavuş Mirza gazetemiz 40 Arena’ya açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veren Mirza: “Hafta sonu kapanış itibari ile dövize bakacak olursak dövizdeki fiyatlar hafta başlangıcına göre normal seyrinde kapatıyor. Hafta içerisinde dünyada olan ekonomik ve siyasi gelişmelerden dolayı da ister istemez gelişmeye başladı. Amerika halkını Trump’a güvenmemesinde dolayı ister istemez Amerikan ekonomisini etkiliyor. Bu nedenle gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinin olumsuz şekilde etkilendiği gözlemleniyor. Türkiye ekonomisi de dışarı bağlı olduğu için ister istemez TL’de bu durumdan etkileniyor. Ama dediğimiz gibi zamanla döviz de yoluna girecek.” diye konuştu.

HABER:ELİF GÜRLER

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On