Piyasalar Haftayı Nasıl Kapattı?

24 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
356 defa okundu.
Piyasalar Haftayı Nasıl Kapattı?

Dolar Kuru, Dün 3,90 Seviyesine Kadar Geri Çekilmesinin Ardından Haftanın Son İşlem Gününde 3,94’ün Üzerinde Seyrediyor. Euro İse Rekor Tazeleyerek 4,6935 Seviyesine Kadar Yükseldi

ABD Merkez Bankası’nın politikasını beklenildiği kadar hızlı şekilde sıkılaştırmayacağı öngörüsü ve TCMB’nin gerekli görmesi halinde faiz de dahil gerekli adımları atacağına yönelik söylemlerle dolar/TL tarihi rekor seviyelerin altında, 3,94’ün üzerinde seyretmeyi sürdürüyor. Euro/TL 4,6935 ile tarihi zirvesini yeniledi. Euro kuru, bir önceki zirvesini 22 Kasım’da 4,6772 ile görmüştü.

Sarraf Abdullah Çavuşmirza, siyasi belirsizliklerin devam etmesine karşın makroekonomik verilerin euroyu desteklemeye devam ettiğini kaydetti. ABD’de Şükran günü ve bazı Asya ülkelerindeki resmi tatilin ardından piyasada hacimlerin bugün de bir miktar düşük kalabileceği, pazartesi günü normale dönülmesi bekleniyor.

Küresel Piyasalar Karışık Seyir İzliyor

Küresel piyasalar, ABD’de dün Şükran Günü tatili nedeniyle piyasaların kapalı olmasının etkisiyle karışık bir seyir izlerken, haftanın son işlem gününde de düşük hacimli sakin bir seyir izlenmesi bekleniyor. ABD’de dün Şükran Günü nedeniyle piyasalarda işlem yapılmazken, bugün de yarım gün işlem gerçekleştirilecek. Uzmanlar, haftanın son işlem gününde ABD’de tatil havasında olan yatırımcıların piyasalara ilgisinin sınırlı olabileceğini ve borsalarda dar bant içinde yatay bir seyir izlenebileceğini belirtti.

HABER: FİLİZ İSLİM

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN