Pilot Üniversite Sivil Toplum Kuruluşlarını Harekete Geçirdi

29 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
136 defa okundu.

thumbnail_ktob4

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kenan Şahin, Neşet Yavuz Ve Yönetim Kurulu Üyeleri İle Süreci Değerlendirdi

Tarım ve jeotermal alanında pilot üniversite seçilmenin ardından Ahi Evran Üniversitesi’ndeki görüşmeler ve çalışmalar hızlandı. Bu kapsamda Kırşehir Ticaret Borsasını ziyaret eden Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile süreci değerlendirdi. Ziyarette Rektör Karakaya’ya, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt eşlik etti.

Sivil toplum kuruluşları ile sürekli görüşen ve iş birliğini önemseyen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya,  Kırşehir’in hayvancılıkta olduğu gibi tarımda da marka şehir haline gelmesi için Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesini önemsediklerini anlattı. Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) gönderilen projelerden biri olan “Sağlıklı Hayvan, Güvenli Et, Umutlu Yarınlar Projesi” hakkında bir sunum yapan Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul Kul, Kırşehir’in sığır etinde önemli bir üretim potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Kırşehir’deki en önemli yatırımın hayvancılığa ait olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul Kul, Kırşehir’in yakın süreçte Türkiye’nin toplam et üretiminin yüzde 20’sini karşılayacak noktaya gelmesinin mümkün olduğunu ifade etti.

Projenin hayata geçirilmesi ile yurt dışından ithal edilen hayvanların hastalık tespiti ve hastalıkların en aza indirilmesi noktasında önemli bir katkı sağlayacağını da açıklayan Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul Kul, yine proje ile birlikte Kırşehir’in satış merkezi haline gelebileceğini söyledi.

Projeyi önemsediklerini belirten Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, pilot üniversite olarak projelerin devam edeceğini, sivil toplum kuruluşlarından, özellikle de paydaşlardan bu konuda destek beklediklerini ve çözümü birlikte ele alarak başarıya ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On