Pidecilerin sıcakla imtihanı

10 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2071 defa okundu.
Pidecilerin sıcakla imtihanı

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Kırşehir’de bulunan fırınlarda çalışan ustalar, gece gündüz demeden 260 derecelere varan fırın sıcaklığında halka ekmek ve pide yetiştirmeye çalışıyor.

Pidecilerin sıcakla imtihanıRamazan ayının gelmesiyle birlikte Kırşehir’de bulunan fırınlarda çalışan ustalar, gece gündüz demeden 260 derecelere varan fırın sıcaklığında halka ekmek ve pide yetiştirmeye çalışıyor.

Kırşehir’de ekmek fabrikaları ve pide üreten fırınlar, Ramazan ayının girmesiyle birlikte tam kapasite çalışmaya başladı. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sofraların vazgeçilmezi olan pidelere talep arttı. ilimizde bulunan taş fırınlarda çalışan ustalar 260 derece sıcaklıkta halka pide yetiştirmek için çaba sarf ediyor.

Vatandaşın pideye büyük talebi olduğunu ifade eden ilimiz fırıncı ustalarından Rahmi Pektaş, “Ramazan sofralarını vazgeçilmezi pide için gece gündüz durmadan çalışıyoruz. Özellikle kara fırınlara özel tavalar, pideler siparişleri veriliyor. Taş fırınlarda pideler yapılmaya başlanırken iftardan sahura kadar fırınlar açık kalıyor. Fırının içindeki sıcaklık 260 derece bizim durduğumuz alandaki sıcaklık ise 90 derece civarıdır. Sıcak insanı çok bunaltıyor. Ara ara suyla serinliyoruz. Yinede fayda etmiyor. Yaptığım iş gerçekten çok zor” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN