Pi Cemiyeti’nde Neşet Ertaş Anıldı

18 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
871 defa okundu.
Pi Cemiyeti’nde Neşet Ertaş Anıldı

Pi Cemiyeti’nde Neşet Ertaş Anıldı

Pişman İnsanlar Cemiyeti’nde bu haftaki kliplerinde Bozkır’ın Tezenesi Neşet Ertaş’ın “Ah Yalan Dünya” türküsüne yer verdi.

         “Herkes Biraz Yalan” adlı klipte Pişman İnsanlar Cemiyeti Kurucusu Reha Özcan konuşmasında şunları kaydetti; “Aldatışlar ve aldanışlar bu iki kelime ile geçip gidiyor hayat. Neşet Babanın sözüyle ‘Ah Yalan Dünya’da Yalandan Yüzümüze Gülen Dünyada.’ Kocaman ama bir o kadar da küçük bu dünyada herkes biraz yalan. Aldatanlar aldatmam der. Sevmeyenler, seviyorum der. Sonra ise giderler. Aldananlar mutsuz, aldatanlar mutlu. Aslında herkes bir kere aldanır bu dünyada. Nasıl olsa birgün, her aldatan da aldatılan olacak. Her şeyin sonunda…”

Reha Özcan 40 Arena muhabirine yaptığı özel açıklamada ise Neşet Ertaş ile ilgili hayatındaki bilinmeyenleri anlattı; “Neşet Ertaş bizim için öyle bir nimet ki ondan çok şey öğrendim. Ondan öğrendiklerimi de Cemiyetim aracılığıyla paylaşmaya devam edeceğim. Artık birinci ağızdan kimse dinleyemeyecek türküleri. O türküleri derleyen değil, türküsü derlenen bir kuşağın ozanıydı. On binlerce kişinin doldurduğu stadyumlarda ayakta alkışlanan da gocunmadan ve beş kuruş almadan memleketlisinin düğününde de çalıp söyleyen büyük insandı.

Yaşamı, değerlerin yitimiyle paralel giden benim kuşağımın hayatında istisna bir görüntüydü Bozkır’ın Tezenesi Ertaş. Şimdi o da yok. Biz geride kalanlar için kaybetmenin hüznü kaçınılmazsa da, her şeyin kötüleştiğini düşündüğümüz bugünlerde nerede ve nasıl bir mirasın üzerinde yaşadığımızı tekrar hatırlattığın için yine de sağol Usta. Buradan büyük üstad Neşet Ertaş’ı anma fırsatını verdiğiniz için Pişman İnsanlar Cemiyeti olarak 40 Arena Gazetesine teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm Kırşehirli ve Neşet Ertaş sevdalılarına bizden selam olsun…” (Haber: Didem CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On