“Petlas’ın Yatırım İçin Önündeki Tüm Engelleri Kaldıracağız”

21 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
337 defa okundu.

İyi Parti Kırşehir Milletvekili adayı Hakan Ünser, Şeker Fabrikası’nın satışını iptal edeceğiz;

 “Petlas’ın Yatırım İçin Önündeki Tüm Engelleri Kaldıracağız”

İYİ Parti Kırşehir Milletvekili adayı Hakan Ünser, 24 Haziran seçimlerinin ardından göreve gelir gelmez ilk işlerinin geçtiğimiz aylarda özelleştirilen Kırşehir Şeker Fabrikası’nın satışının iptal etmek olduğunu açıkladı.

Kırşehir Şeker Fabrikası’nın Kırşehir’e yöre çiftçilerine büyük katkılar sağladığına dikkat çeken İYİ Parti Milletvekili adayı Hakan Ünser, “Bugün ülkeyi idare edenler Cumhuriyetten bu yana tüm hükümetlerin yaptığı milli kuruluşlarını ve fabrikaları özelleştirme adı altında tek tek yandaşlara peşkeş çektiler. Bunların çoğu üretim yapamadığı için, arsaları rant kapısı haline getirilmiştir. Türkiye’nin son teknoloji ile yapılan ve en kârlı fabrikası olan Kırşehir Şeker Fabrikası da diğer 14 fabrika ile birlikte satılarak özelleştirildi. Ancak biz bu özelleştirme kararını iptal ederek, 14 şeker fabrikasını yeniden alacağız. Kırşehir Şeker Fabrikamız yine devlet eliyle üretimine devam ederek hem çiftçimize hem de ilimize katkılar vermeye devam edecek” diye konuştu.

Kırşehir’de 3 binden fazla insana iş ve aş veren Petlas Lastik Fabrikası’nın yeni yatırım yapmak için çalışmalar yaptığını bildiklerini belirten Hakan Ünser, “Kırşehirimizin en büyük sanayi tesisi olan Petlas Lastik Fabrikası sahiplerinin Kırşehir’de yeni bir yatırım yapmak için hazırlıklar yaptığını öğreniyoruz. Geçmişte de Kırşehir’e fabrika yapmak isteyen Petlas sahipleri, gerekli desteği bulamayınca Çankırı’ya gittiğini herkes biliyor. Biz 24 Haziran seçimlerinde hemşehrilerimizin oylarıyla milletvekili seçilirsek, Petlas’ın sahiplerinin her türlü istek ve taleplerini yerine getirerek yatırım için ne gerekiyorsa yapacağız. Petlas’ı genişletilmesi çalışmaları devam eden Organize Sanayi Bölgesi içine dahil edip, gerekli arsa taleplerini yerine getireceğiz. Çünkü Kırşehir’in ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunacak herkesin yanında olacağız, her türlü taleplerini karşılayacağız. Kırşehirimizin yatırımcılara ihtiyacı var. Göçün durdurulması için çivi çakanın karşısında değil, yanında olacağız” dedi. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN