PETLAS İşçileri “DEĞİŞİM” Dedi

17 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1855 defa okundu.
PETLAS İşçileri “DEĞİŞİM” Dedi

 

Kırıkkale Petrol-İş Sendika Başkanı Murat Kaya; “Destekçilerimize Çok Teşekkür Ediyorum”

PETLAS İşçileri “DEĞİŞİM” Dedi

İşçi ve emekçinin haklarının korunmasına yönelik mücadele veren Petrol-İş Sendikası’nın hafta sonu 13. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel kurulda, 250 delege oy kullandı.

Mevcut Başkan Recep Sefer ile aday Murat Kaya başkanlık için kıran kırana mücadele etti. Seçim sonucunda oyların çoğunluğunu alan Murat Kaya başkanlık görevine getirildi. Petrol-İş Sendikası’nın hafta sonu 13. Olağan Genel Kurulu Beyaz Saray’da yapıldı. TÜPRAŞ, PETLAS, BOTAŞ ve Makine Kimya Endüstri Kurumu’ndan temsilciler ve üyelerin tam destek verdiği kongre birlik ve beraberlik içerisinde oldukları objektifimizden kaçmadı.

 

HER ZAMAN ELİMİZDEN GELENİNİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ

PETLAS, TÜPRAŞ, BOTAŞ, Makine Kimya delegeleri ile çeşitli görüşmeler yaptığını ve bu sonuçta adaylığını açıkladığını belirten Murat Kaya konuşmasında şunları kaydetti; “Petrol-İş Kırıkkale Şube Başkanlığı görevine aday oldum. Arkadaşlarımızın birçoğu bizleri bu noktada destekliyor. Amacımız, çalışan personellerin refah bir ortamda çalışmalarını sağlamak ve sosyal haklarını korumak. İşçinin hakkının korunması için elimizden gelen çaba ve gayreti göstereceğiz. İnşallah hep birlikte seçim sonucunda başkanlık görevine gelirsek, nasıl çalışma yapacağımızı arkadaşlarımız görecektir” ifadesinde bulundu.

 

KONGRE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ VE BÜYÜK KATILIM SAĞLANDI

Geniş güvenlik önemlerinin alındığı genel kurula CHP Milletvekili Av. Ahmet Önal, Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Fuat Yaşar, Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun, Türkiye Emekliler Cemiyet Başkanı Zekeriya Aytekin, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ramazan Çetin, Türkiye Emekliler Cemiyet eski Başkanı Basri Keskin, CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda delege ve davetli katıldı.

 

İŞ YERLERİMİZ YERLİ VE MİLLİDİR

Türkiye’nin ekonomik anlamda zor günler yaşadığına dikkat çeken Yaşar, “Bizim iş yerlerimizin hepsi yerli ve millidir. Yıllardır yerli ve millinin önemine dikkat çektiğimiz halde son dönemlerde bizim söylemlerimize yakın tavır sergileyenlere yerli ve milli üretime gerektiğinden fazla destek verilmesi gerektiğini söylüyorum. Yerli ve milli gerçekten de önemseniyorsa sivil toplum kuruluşlarına kulak verilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

ÇALIŞANLARIMIZI BU KRİZE EZDİRMEYİZ!

Ülke genelinde yaşanan ekonomik krize de değinen Yaşar, “Bu krizin mesuliyeti emekçiler değildir. Krizin faturası kesinlikle emekçilere çıkarılamaz. Çalışanlarımızı asla bu krize ezdirmeyiz. Yıllardır fedakârlık beklenilen işçi kesimi zaten üzerine düşeni fazlasıyla yapmaktadır. Bizlerde hükümet yetkililerine seslenerek; yerli ve milli üretime bu kadar önem veriliyorsa, maddi anlamda da bu üretimlerin yapılması için fedakârlık yapan işçilere de destek sağlanmalıdır.”

(Haber: Didem CEYLAN)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com