Petlas A.Ş Lastik Fabrikası’nda forklift operatörleri 3 gündür eylemde

18 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
624 defa okundu.
Petlas A.Ş Lastik Fabrikası’nda forklift operatörleri 3 gündür eylemde

PETLAS A.Ş LASTİK FABRİKASINDA GÖREV YAPAN FORKLİFT PERSONELİ SENDİKAL HAKLARI OLMADIKLARI GEREKÇESİ İLE 3 GÜNDÜR EYLEM YAPIYOR. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Petlas A.Ş Lastik Fabrikasında görev yapan forklift personeli sendikal hakları olmadıkları gerekçesi ile 3 gündür eylem yapıyor.
Petlas A.Ş Lastik Fabrikasında kadrolu çalışan işçilerin 3 bin 600 lira maaş almaları ve sözleşmelerini yenilemelerinin ardından kendilerinin çok düşük ücretle çalışmakta olduğunu söyleyen işçiler, iş bıraktı.
Gölhisar Mahallesinde bulunan fabrika karşısındaki camide 3 gündür eylem yapan işçiler, özlük haklarının verilmesini istiyor.
Kırıkkale Petrol İş Şube Başkanı Recep Sefer, “Bizde işçi arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Personel fabrika işini yapmakta fakat taşeron işçisi gözükmekte, ücret zammı ile ilgili görüşmeler fabrika yönetimi ile yapılmış. Bizim işçi arkadaşlarımızdan aldığımız bilgi bu yönde” dedi.
İşçilerin 3 gündür direnişte olduğunu ifade eden fabrika yönetimi ise yaptığı açıklamada, “Petlas alt işvereni işçiler eylemde. Bizde hizmet müteahhiti olan bir firma var. İşçiler de kadro ve maaş talebi ile direniş yapıyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN