PEKAY’DAN ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK

1 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
661 defa okundu.
PEKAY’DAN ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK

emn

PEKAY çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. PEKAY 2012 yılında 2, 2013 yılında 8, bu yıl ise 15 başarılı Şehit ve Gazi polis çocuklarına burs verdi.

 

Kırşehir’de görev yapan polis eşleri, Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği ( PEKAY) tarafından düzenlenen yardım yemeğinde bir araya geldi. Geçtiğimiz Cumartesi (28 Mart 2015) günü Gala Palas’ta gerçekleştirilen Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma yemeğine Vali Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül’ün eşi PEKAY Derneği Başkanı İlknur Akgül, daire müdürlerinin eşleri, çeşitli sivil toplum kuruluşu müdürlerinin eşleri ile polis eşleri ve çocukları ile çok sayıda Kırşehirli bayanlar katıldı.  Program Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği Kırşehir Şube Başkan Yardımcısı Tülin Turan’ın konuşmalarıyla başladı. Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği Kırşehir Şube Başkan Yardımcısı Tülin Turan konuşmasını derneklerine destek veren Vali Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk’e, derneğin her türlü faaliyetlerinde maddi manevi desteklerini eksik etmeyerek, derneğin başarılı çalışmalara imza atmasına katkıda bulunan PEKAY Dernek Başkanı İlknur Akgül’e ve programa katılan çeşitli daire ve sivil toplum kuruluşu eşlerine teşekkür ederek tamamladı.

2012 yılında kurulan Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği, Kırşehir Emniyet mensupları arasında birlik ve beraberliği sağlamak, kaynaşma ve yardımlaşmayı pekiştirmek amacıyla çalışmakta. Derneğin faaliyetleri kapsamında; Şehit , Gazi, emekli ve bir fiil çalışan Emniyet Teşkilatı mensubu eş ve çocuklardan ihtiyaç sahibi olanlara yardımda bulunuldu. PEKAY tarafından 2012 yılında 2, 2013 yılında 8 öğrenci, bu yıl ise 15 başarılı şehit ve gazi polis çocuklarına burs verildi. Öğle yemeği yiyen polis eşleri, esnaf, daire müdürleri eşleri ile Kırşehirli bayanlar canlı müzik eşliğinde dans ederek gönüllerince eğlendi.

2012 yılında 2, 2013 yılında 8, bu yıl ise 15 başarılı şehit ve gazi polis çocuklarına burs veren PEKAY Kırşehir Şube Başkanlığı tarafından  7 Şehit ailesi,  13 personel olmak üzere toplam 20 öğrenciye eğitim öğrenim desteğinde bulunuldu . PEKAY  her yıl aldığı maddi manevi desteklerle burs ve destek verdiği öğrenci sayısını  artırmaya devam ediyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN