Pazarda Yerinde Durgunluk Yaşanıyor

5 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
454 defa okundu.
Pazarda Yerinde Durgunluk Yaşanıyor

Pazarda Yerinde Durgunluk Yaşanıyor

Tüm dünyada ve Türkiye’de etkili olan korona virüsü (Kovid19), hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, Kırşehir Pazar yerinde da işler yüzde 50 azaldı. Pazarcılar, gerekli önlemleri aldıklarını belirtirken, bazı esnaf ise tezgâhı açmamayı dahi düşündüğünü belirtiyor.
Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın virüs nedeniyle hayat olumsuz etkilenirken, korona virüsünden Kırşehir Pazar yeri de nasibini aldı. İnsanların, haftanın belirli günlerinde kurulan ve sebze meyve başta olmak üzere çeşitli ev ihtiyaçlarının karşıladığı pazarlarda durgunluk yaşandı. Pazarcı esnafı, bazı pazarcıların virüs korkusu nedeniyle tezgâhlarını kurmadığını, kuralları rahatlıkla uygulayabildiklerini belirtirken, kimisi ise işlerinin yüzde 50’den daha fazla düştüğünü söyledi.


“Kimi zaman muhtarlar gelip, vatandaşların ihtiyaçlarını alıyor”
Pazarcı esnaf olan Mustafa Yağmur, işlerinde yarıdan fazla azalma olduğunu belirterek, insan yoğunluğunun azaldığını kaydetti. Özellikle kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşların pazar ihtiyaçlarını ilçelerden karşıladığını ve pazarlarının kurulduğu bölgede gerekli tedbirleri almaya çalıştıklarını belirten Yağmur, “Pazarcı esnafı olarak kurallara uyuyoruz. Zaten bizim esnaflarımızın çoğu virüs nedeniyle burada değil. Zaten aralıklı olarak boşluk da kalmış oluyor. Elimizden gelen tedbiri alıyoruz ama insan yine de korkuyor. İnsanlara kendi sağlıkları açısından seçtirmemek istiyoruz ama insanlar anlamıyor. Zaten normal zamanda seçtiriyoruz ama bu zamanda tedbirli olmak lazım” dedi.

“Kimi zaman açmamayı düşünüyoruz ama insanların da ihtiyacı var”
Hayati Şentürk isimli pazarcı esnafı da işlerinde düşüş yaşandığını belirterek, “Aslında açmamayı da düşünüyoruz ama insanların da ihtiyacı var. İşlerimizde azalma var, illaki fark etti ama yine de çok şükür. Sebze ve meyveyi seçtirmeyip, kendimiz de eldiven kullanıyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On