Pazara Sonbahar Geldi

2 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
552 defa okundu.
Pazara Sonbahar Geldi

Havaların Soğumasıyla Beraber Pazar Yerinde Kışlık Ürünler Satılmaya Başladı

Kırşehir’de sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte pazarcılar da artık yazlık meyve ve sebzeleri bırakıp kışlık ürünler satmaya yöneldi. Eylül ayının son Pazarı’nda yaptığımız kısa bir değerlendirme dâhilinde artık sonbaharın kendini göstermesi ile kışa hazırlıklarında hızlandığı dikkatlerden kaçmadı.
Tezgâhlardaki yazlık ürünler ise yerlerini artık kışlık ürünlerine bıraktı. Kışlık hazırlıklarında turşuluk ürünlere rağbetin hayli arttığı dikkat çekiyor. Turşuluk ürünlerinin ciddi anlamda satışlarının başlamış olması, pazarcıları da bu ürünleri satmaya yönlendirdi. Turşuluk için tezgâhlarda boy gösteren ürünler ise, cin biberi, acur, kelek,  turşuluk ve salçalık domatesler oldu. Kış mevsimi ürünleri olan lahana ve üzüm ise çoğu tezgâhta görülmeye başlandı. Kırşehir Pazaryeri’ndeki pazarcılar, “Sonbaharın gelmesiyle birlikte sebze ve meyvelerin en iyisi artık pazarlara gelmeye başladı. Vatandaşlara ise en iyi ürünü verip hem turşuluk hem de sarmalık olarak satmaya devam edecek” dediler.
Kırşehir Pazaryeri’nde, kurban bayramı ve okulların açılması derken yoğunluğun gün geçtikçe azaldığını fark eden pazarcılar, okulların açılması ile vatandaşın kırtasiye alışverişine yönelmesi nedeniyle, pazarda beklenilen yoğunluğun olmadığını belirttiler. Yazlık ürün olarak bilinen kavun, karpuz ve şeftali gibi meyvelerin iyice azaldığı ve tarlalardan çıkmadığı belirtirlerken şöyle konuştular: “Kısa bir süre içersinde tezgâhlardan tamamen kalkmasını bekliyoruz. Bu meyvelerin yerine ise mandalina, nar, üzüm gibi ürünler almaya başlayacak. 10-15 gün sonra portakalın tezgâhlarda yerini alacağını sanıyoruz. Sonbaharın gelmesiyle birlikte mısır da tezgâhlardan kalkmaya başladı. Yaz boyu popüler olarak satılan mısır için sezon sonu gelmiş gibi gözüküyor. Son satışları gerçekleştirilen mısırda büyük fiyat indirimi söz konusu. Vatandaşlara uyarımız olacaktır. Mısırlar bitmeden mısır alıp kış için dolaplara konulması gerekir.”
Kırşehir Pazaryeri’nde turşuluk olarak en çok tutulan kelek ve sevilen ürün olan acur ise pazar tezgâhlarında ömrünü tamamlamak üzere. 1 TL’lik fiyatları ile vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği kelek ve acurun, pazara inmesi demek sonbaharın geldiğinin göstergesi olarak kabul ediliyor. Pazarda ise turşuluk ürünlerin satışı bir veya bir buçuk ay süreceği dile getiriliyor. Kışlık ürünlerle birlikte artık reçellik ürünlerde gelmeye başladı. Kızılcık olarak bilinen ve halk tarafından reçel yapımında kullanılan ürün, tezgâhlarda yerini almış durumda. Bir diğer ürün ise incir, fazlasıyla tezgâhlarda gözüküyor. Reçellik için beklenen kuşburnu ise henüz pazara gelmedi.

HABER SERHAT ERDOĞAN

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On