Paşamızı Binlerce Kişi Karşılayacak

23 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
226 defa okundu.
Paşamızı Binlerce Kişi Karşılayacak

236536_129327272006614603267_originalMustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e Gelişinin 97. Yıl Dönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

 

Mustafa Kemal Atürk’ün Kırşehir’e gelişi kutlanıyor. Bugün Kırşehir’e ayak basan Mustafa Kemal Atatürk için saat 10.30’da Anıt Meydanı’na bulunan Atatürk Anıtı’na Valilik ve Belediye Başkanlığı çelengi sunulması ile kutlama programı başlayacak. Çelenk Sunma Töreninin ardından program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edecek. Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e gelmesi sebebiyle saat 11.15’te kaleden 3 pare top atılışı gerçekleştirilecek. Gazi Parkında devam edecek programda Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Vali Necati Şentürk konuşma gerçekleştirecek. Konuşmaların ardından şiirlerin okunması , Büyük Önder Atatürk’ün Kırşehirli gençlerin anı defterine yazdığı metnin okunması, Atatürk’e bağlılık andının okunması, Atatürk koşusunda dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesi ile program devam edecek.

Saat 12:00’de Kültür Merkezi Salonunda Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Atatürk’ün Kırşehir’e Gelişi” konulu konferans düzenlenecek. Program saat 18:00’de Türk Büyükleri Parkı’nda Belediye Başkanlığı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Fener Alayı ile son bulacak.

24 Aralık’ta Kırşehir’e ayak basan Mustafa Kemal Atatürk burada Kırşehirlilere hitaben şöyle seslenmiştir:
”Milli varlığımız, onun kudreti, başımıza gelen ve gelecek olan bütün felaketleri def ve ref edecek kadar kuvvetli, güvendiricidir. Sevr ahitnamesi ile haksız olarak yurdumuzu işgal edenlerden hakkımızı almak için uğraşacağız. Erzurum ve Sivas Kongrelerinde millet mümessilleri misakı milli esasları dahilinde gayelerimizi tahahkuk ettirmek için gerekli kararları aldılar. Hiç birşeyden yılmayacağız, yokluktan sıkılmayacağız. Büyük ve asil milletimizin varlığı, kudreti mutlaka istikbali ve istiklali kurtaracaktır. Terakki yolunda medeniyet kuracağız. Mensup olduğumuz milletin tarihi dünyanın tanıdığı en büyük varlıktır.”
Bu sırada uzatılan hatıra defterine ise kendi el yazıları ile şu metni yazmıştır:
”Kırşehir gençleri, vatanımızda gençliğin kıymetli bir emmuzeci olduklarını isbat edecek efkar-ı metine ve musube ile mütehalli bulundukları kanaatı ile vaz-ı imza eyleriz”
Atatürk, Kırşehir Müdafayı Hukuk Cemiyeti Başkanı Müftü Halil Gürbüz ile beraber dışarı çıktılar, çalışmalar hakkında bilgi hakkında bilgi verildi. Ardından Sait Efendioğlu Mustafa Efendi’ye ait ırmak kenarındaki konağa geçildi. Gece şehrin ileri gelenleri ile temaslar yaparak genel durum hakkında fikir alışverişinde bulundular. Gece fener alayları tertiplendi. Atatürk’ün kaldığı evin önüne gelen fener alayına katılanlara şöyle seslendi:
”Aziz ve mübarek vatanımızı kurtarmak için bütün münevverlerin, herkesin hazır olması lazımdır. İstanbul’a gitmeyeceğiz, Anadolu en büyük hazinedir. Sine-i Vatanda istihlas çarelerini beraberce, ölünceye kadar aramaya, temin etmeye çalışacağız. Gençlerin, Kırşehir’lilerin duyguları hepimizin müşterek davasıdır. Sizlerin bu asil duyguları bizi çok mütahassız etti. Ben ve arkadaşlarım sizleri sevgiyle selamlarız”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On