PARTİLER ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

31 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
382 defa okundu.
PARTİLER ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

headline

Kırşehir’de 1 Kasım’da yapılacak erken genel seçimler öncesi partiler, milletvekili adaylarını belirlemek için çalışmalarına hız kattı.

 

Tüm Türkiye’de ve Kırşehir’de 1 Kasım’da yapılacak erken genel seçimler öncesi partiler, milletvekili adaylarını belirlemek için çalışmalarını hızlandırdı. Kesin listeler 18 Eylül’de YSK’ya teslim edilecek.
Kırşehir’de de 26’ncı dönem milletvekilliği genel seçimleri için, AK Parti’de aday adaylığı süreci başladı. Milletvekili aday adaylığı için başvuruların, bugün mesai saati bitimine kadar yapılabileceği açıklandı. Aday adayları başvurularını hem genel merkeze, hem de Kırşehir il teşkilatına yapabilecek.
CHP’de tüm seçim çevrelerinde adayların ‘Merkez yoklaması’ ile tespit edileceği bildirildi. Milletvekili aday adayı olmak isteyenler ise bu sabah saat 09.00’dan, 7 Eylül Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar başvurularını genel merkeze yapabilecek. Başvurular posta ve kargo yoluyla da yapılabilecek. Başvurunun genel merkeze ulaştığı tarih, başvuru tarihi olarak kabul edilecek.
MHP’de ise milletvekilliği aday adaylarının başvurularının alınacağı tarih henüz netleşmedi, genel merkezden birkaç gün içerisinde başvurularla ilgili genelge gönderilmesi bekleniyor.

Bu arada partiler milletvekili adaylarını belirleyerek, kesin listelerini 18 Eylül Cuma gününe kadar Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etmek zorunda.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN