Partiler Aday Belirleme Sürecini Tamamladı

21 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
988 defa okundu.
Partiler Aday Belirleme Sürecini Tamamladı

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimleri için;

Partiler Aday Belirleme Sürecini Tamamladı

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan genel seçimler hızla yaklaşırken gözler Kırşehir Milletvekili adayı olacak isimlere çevrildi. Yapılacak seçimler öncesi partiler hızla Milletvekili adaylarını YSK’ya teslim ederken Ak Parti, İYİ Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Saadet Partisi’nin 24 Haziran seçimleri için gösterdiği, 2018 yılında adaylık başvurusunda bulunanların heyecan içerisinde beklediği milletvekili aday listesi belli oldu.

MERAKLA BEKLENEN LİSTE AÇIKLANDI

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli’nin ”Erken seçime gidelim” çıkışının ardından Türkiye, 24 Haziran günü hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekili seçimleri için sandık başına gidecek. Bu sırada partilerin milletvekili adayları belli oldu. AK Parti, 600 kişilik listesini YSK’ya teslim etmesiyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liste belirleme çalışmalarının ardından gözler sonuçlara çevrildi. MHP’nin günler öncesinden adayları açıklamasının ardından geçtiğimiz gün CHP‘nin milletvekili adayları netlik kazandı.

MERAKLA BEKLENEN AK PARTİ KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ;

AK Parti Milletvekili adayları ve sıralamaları belli oldu. AK Parti’nin Kırşehir Milletvekili adayları 1. sıradan Mustafa Kendirli, 2. sıradan Necmettin Erkan oldu. Ak Parti Kırşehir eski Milletvekili Hacı Turan Ankara 3. Bölgeden (sincan) 5. sıradan milletvekili adayı oldu.

İYİ PARTİ KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ;

İYİ Parti milletvekili adayları 2018 isim listesi 24 Haziran seçimleri için geri sayım başlamasının ardından araştırmalar tamamlandı. Yapılan araştırmaların ardından İyi Parti Kırşehir Milletvekili listesi de belli oldu. İyi Parti Kırşehir Milletvekili adayları 1. Sıradan Mustafa Hakan Ünser, 2. Sıradan Asaf Kayaoğlu oldu.

CHP 27. DÖNEM KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ;

CHP, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için yarışacak isimleri, CHP’nin Kırşehir Milletvekili adayları 1. sıra Doktor Metin İlhan, 2. Sıradan ise Avukat Çağdaş Gökalp yer aldı. Kırşehirli Yıldırım Kaya Ankara 2. Bölge 2. Sıradan milletvekili adayı oldu. Kemal Kılıçdaroğlu ise İzmir 2. Bölge 1. sıradan milletvekili adayı oldu.

SAADET PARTİSİ’NİN MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ İSE ŞÖYLE,

Saadet Parti’nin 24 Haziran’da yapılacak seçim için milletvekili aday listesi belli oldu. Saadet Partisi’nin listesi Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez tarafından YSK’ya teslim edildi. Saadet Partisi Milletvekili ve sıralamaları belli oldu. Saadet Partisi Kırşehir Milletvekili adayları 1. Sıradan Makine Mühendisi Mustafa Çakır, 2. Sırada ise Hüseyin Eserer oldu.

AK PARTİ 27. DÖNEM 1. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI MUSTAFA KENDİRLİ KİMDİR?

Bir dönem Ak Parti Kırşehir İl Başkanlığı yapan Mustafa Kendirli, İstifasını vererek İl Başkanlığı görevini sonlandırmıştı. Ardından 24 Haziran seçimlerinin erkene alınmasıyla Kırşehir’den 27. Dönem Ak Parti Milletvekili aday adaylığını açıklayan Kendirli, listelerin açıklanmasıyla 1. Sırada yer aldı.

AK PARTİ 27. DÖNEM 2. SIRA MİLLETVEKİLİ NECMETTİN ERKAN KİMDİR?

1977 Kırşehir doğumlu olan Necmettin Erkan, orta öğrenimini Kırıkkale Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde, yüksek lisansını ise Selçuk Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamlayan Erkan’ın “Ahilik Üzerine Yazılar”, “Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları” başta olmak üzere yayınlanmış pek çok eseri bulunuyor. 1998 yılında ASKİ’de başladığı iş hayatında uzun yıllar TOBB Başkan danışmanlığını yürüten Erkan, Milli Prodüktivite Merkezinde İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı, Genel Sekreter Yardımcısı ve Genel Sekreter olarak görev yaptı. 2012 yılında Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Erkan, 2014 yılından beri Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü olarak görevine devam ediyordu. Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşlarının Yeniden Yapılanması, Esnaf ve Sanatkarlar Özelinde Sektör Analizleri Projesi, Esnaf ve Sanatkarlar Değişim, Dönüşüm, Destek Strateji Belgesi (3D) ve Eylem Planı, Türkiye Esnaf Buluşmaları, Ahilik Ansiklopedisi gibi pek çok önemli proje ve çalışmanın içinde yer alan Erkan, aynı zamanda Kırşehirliler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği başta olmak üzere pek çok STK’da aktif olarak görev yapmaktadır. Erkan, evli ve iki çocuk babası.

AK PARTİ KIRŞEHİR ESKİ MİLLETVEKİLİ ANKARA 3. BÖLGE (SİNCAN) 5. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI HACI TURAN KİMDİR?

1968 yılında Kırşehir ili Mucurilçesinde doğan Hacı Turan ilk, orta ve lise öğretimini Kırşehir’de; Yükseköğretimini ise Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. Üniversite yıllarında öğrenci başkanlığı görevlerinde bulundu. Halen İşletme alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Birçok kurumda Yöneticilik yapan Hacı Turan, aile şirketinde yönetim kurulu başkanlığı yapmaktadır. Fazilet Partisi Kırşehir İl Başkanlığı, AK Parti İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 22. Dönem Kırşehir Milletvekilliği yapan Hacı Turan Evli ve 3 çocuk babasıdır. Arapça ve Fransızca bilmektedir.

MHP 1. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI OĞUZ SULUSARAY KİMDİR?
Eğitim Hayatı: İlk, orta ve lise eğitimini Kırşehir de tamamlayan Oğuz Sulusaray; Kırşehir Gazi Meslek Yüksek Okulu İnşaat teknikerliği eğitiminin ardından Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetiminde Lisans, Selçuk Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. 2010, TBMM de Yasama Eğitimi aldı. 2011, MHP Genel Merkezi’nde Siyaset ve Liderlik Eğitimi aldı. 2013, Başkent Üniversitesinde Algı Yönetimi Eğitimi aldı.
Teşkilat Görevleri: Türk Milliyetçiliği Ülküsü’ne hizmete 1992’de Bizim Ocak’ta başlayan Oğuz Sulusaray, 14 yıl boyunca Ülkü Ocaklarında çeşitli görevlerde bulundu. Kırşehir Ülkü Ocakları iki dönem İl Başkanlığı yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. MHP Kırşehir AR-GE grubu iki dönem Sekreterlik faaliyetlerini yürüttü. 2002-2004-2007-2009 Seçimleri; MHP Seçim Komiteleri Mahalle Komitesi Başkanlığı yaptı. MHP 7 ve 8. Olağan Genel Kurulları’nda iki dönem üst kurul delegesi olarak temsil etti.

MHP 27.DÖNEM KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAYI ALİ AYDIN AKPINAR KİMDİR?

MHP’nin 27. dönem Kırşehir milletvekili adaylarından biri Ali Aydın Akpınar oldu. Ali Aydın Akpınar kimdir? İşte 27. dönem Kırşehir Milletvekili Adayı Ali Aydın Akpınar’ın siyasi hayatı… Ali Aydın Akpınar 1960 yılında Kaman İlçesi’nin Değirmenözü Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdikten sonra orta öğrenimini Kaman Lisesi’nde okudu. 1977 yılında liseden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Halen Ankara’da serbest avukatlık yapıyor.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN