PARTİLER ADAY ADAYLIKLARINI KABUL EDİYOR

1 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
450 defa okundu.
PARTİLER ADAY ADAYLIKLARINI KABUL EDİYOR

ak-parti-il-baskani-mustafa-kendirli-7261473_x_o

AK Parti’den Milletvekilliğine aday adayı olmak isteyenler yarın mesai saati bitimine kadar başvuruda bulunacak.

 

AK Parti Kırşehir İl Teşkilatı, 1 Kasım seçimlerine yönelik adaylık sürecini açıkladı.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklama çerçevesinde, milletvekili aday adaylığı için 31 Ağustos 2015 tarihinde başlayan başvurular yarın (3 Eylül Perşembe) akşam saat 19.00’da sona erecek.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, söz konusu seçim sürecine ilişkin yaptığı açıklamada; “Partimizin önceki gece yapılan MYK ve MKYK ortak toplantısında alınan karara göre, 7 Haziran’da milletvekili seçilenlerden yeniden aday olmak isteyenler de diğer aday adayları gibi başvuru yapacak. Aday adayı erkeklerden 5 bin, kadınlardan 2 bin 500 lira ücret alınacak. Engellilik oranı yüzde 40 ve üzerinde olanlardan bu durumlarını belgelemek koşuluyla başvuru ücreti alınmayacak. Aday adayları da yine eskisi gibi merkez yoklaması yöntemiyle belirlenecek. Bunun için yine önceki seçimde olduğu gibi aday değerlendirme komisyonları kurulacak. Bu, önceki seçimin tekrarı gibi algılanabilir ancak sonuçta bu 26’ncı dönem milletvekilliği için yapılan bir seçim. Yeni bir seçim olduğu için de önceki seçimlerdeki yöntem neyse, başvuru usul ve esasları neyse aynı şekilde yeni bir başvuru sürecinin yapılması gerekiyor. 7 Haziran’da seçilen arkadaşlarımız da başvuracak.
1 Kasım’daki seçimde yeni bir strateji ile hazırlanıyoruz. Seçimlerden sıkılan halkımızı en az şekilde yorarak seçime dâhil etmek istiyoruz. İlk etapta sandık kurullarımızı gözden geçiriyoruz. 7 Haziran seçimlerinde görevine gitmeyenleri tespit ederek yerlerine görevlendirme yapacağız. 1 Kasım seçimlerinin telafisi yok. Bu nedenle daha fazla çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Ülkenin istikrarı ve bekası için, 1 Kasım seçimlerini lehimize çevirmemiz gerekir. Kırşehir ve ülkemiz, 13 yıllık AK Parti iktidarlarında çok önemli hizmetlere imza atmıştır. Bu nedenle 1 Kasım seçimlerini, Kırşehir ve ülkemiz için milat olarak kabul ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN