Parası olan ısınacak ya olmayan

7 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
354 defa okundu.

Merhaba değerli okuyucularım malum kış artık ufaktan ufaktan kapıya dayandı artık akşamları sobanın ve doğal gazın ısısını aramaya başladık sanırsam.

Peki bu kış nasıl geçecek nasıl ısınacağız en önemlisi kışın ne yakacağız ne kadar yakacağız cebimizden ne kadar para çıkacak.

Hepsini bir yana koyduk peki cebimizde ne kadar para var kışı geçirmek için cebimizdeki para yetiyormu.

Birde işin bu tarafı var biraz değil bayağı bir düşünmeli şu an cebinizde ne kadar para var malum ay başı kimilerine göre 50 tl. 200 tl. ha bu arada yarın birde kurbanın 1. günü cebimizdeki para acaba kurbanamı gidecek yoksa haşlıkmı yapacağız yoksa yoksası yok zaten olan harcıyacak olmayan gariban ne yapacak.

Tamam hadi kurban kesmeye gücü yetmeye bilir bu zamanda geçim iyice zora vardı.

Peki kışın ne yapacak neyle ısınacak bazı insanlarımızın tuzu kuru peki gariban ne yapsın one yakacak bu kışı nasıl geçirecek.

Kırşehir Belediyesinin Sosyal yardımlaşması var gücü yetmeyen insanlarımız ordan temin edecek kömürünü ya alamayanlar ne yapacak çok çelişkili bir durum oz aman gariban bu dünyada yaşamasın mantığımı doğacak.

Gariban insanlarımız veya asgari ücretle çalışanlarımız ne yapacak kiramı verecek elektrik, su, gıda derken  çocukları nolacak.

Zaten ev sahiplerinin hiç vijdanı yok kiralar 500 Tl. 600 Tl. Allah önce ev sahiplerine vijdan versin sonrada 910 Tl. Asgari ücretle geçinmeye çalışanlarımıza Allah geçim kolaylığı versin (AMİN)

Uzun lafın kısası geçenlerde yazdığım köşe yazısında dediğim gibi Vatandaşın cebi delik cepgeni delik eviriyoz çeviriyoz bomboş cepler.

iki yakamız bir arya gelmiyo Allah herkese geçim kolaylığı versin bu kışı geçirmeyi nasip etsin seneye Allah büyüktür.

Bu arada bu kadar yazı yazdım ben yazarken sizde sinirden ısınmışı nızdır sanırsam bunlar gerçek hayatta olan şeyler belkide bana kızanlar vardır sürçü lisan ettiysem birilerini incittiysem özür dilerim.

her türlü düşüncelerinizidilekajans-40@hotmail.com adresime meil atabilirsiniz.

Ben her türlü düşünceye görüşe saygı duyan biriyim .

Ama dünyamız küçük.

Her şey ama her şey gönlünüzce olsun

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN