PARAN VARSA ADAMSIN

24 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
546 defa okundu.
PARAN VARSA ADAMSIN

 

aslıBir yere girdiğinizde ilk neye dikkat ediliyor? Giyiniş tarzınıza dikkat ediliyor. Bazen oluyor ki eğer üstündeki kıyafet zenginliği ve parayı temsil etmiyorsa yüzüne bile bakılmıyor. Paran varsa kapında herkes kul olur. Böyle olduğu için artık bazı değerler umursanmayarak yok olmaya mahkum edildi.  Para sevgiyi, fikirleri, mantığı düşünceyi,saygıyı satın almış durumda. Bazen oluyor ki siyasi görüşü bile satın alıyor. Cebinde para yoksa ne dostun vardır ne selam verebileceğin bir arkadaşın. Bir de şu durum kaçmadı gözümden. İnsanlar parası olanın yanında olurken yanında olunan kişi kendini bir şey zannederek insanları küçümsemeye ezmeye başlıyor. Benim param var her şeyi ben bilirim diyen mahlukatlara sesleniyorum “PARAYLA BEYİN VE ZEKA SATIN ALINMIYOR.”

Biraz da olsun hepimiz uzaktan ya da yakından gözlemlemişizdir ben zenginim, benim param var diyen insanları. Dıştan bakınca şunun durumu iyi değil bu şöyle geçiniyor yardım edelim dediklerini. Peki biraz daha incelediğimizde yardım etme bahanesiyle insanları küçümsediğini fark etmediniz mi?  Hani parası var diye arkadaşlık edenlere zaten hiçbir şeyi kanıtlayamayız.

Sonradan görme diye bir söz vardır hepimiz biliriz. Benim hayatımda sonradan görme insanlar çok Allaha çok şükür hepsine de tavrım ve düşüncem belli. Şimdi bir kaç örnek vermek istiyorum sizlere.

Geçişindeki meslekleri belli, geçimleri belli, nerden nasıl geldikleri belliyken sonra durumları iyi olmuş. Kimseyi geçmişiyle yargılamam. Ama bazıları gerçekten sonradan görme. Konumuza devam edelim.  Bu onlara ayrı bir hava ve ego katıyor. İnsanları kendi giyinişleriyle yargılarken dönüp kendilerine bakmıyorlar. Şöyle bir bakınca geçmişinin nereden geldiği giyinişinden belli oluyor ama kendine bakmadan küçümsemeyi hiç ihmal etmiyor. İnsanın dış görünüşüyle dalga geçerler kendi dış görünüşlerini bilmeden. Buna sebep olan şey paradır aslında. Cebinde kendini ve evini geçindirecek kadar parası olanları küçük görürler. Halbuki bilmezler ki onların dostlukları para ile değil muhabbetleri dinlenen insanlardır.

Paran varsa adamsın. Bir yerlere gittiğinde saygı görmek istiyorsan cebinde paranın olması gerekiyor. Paran yoksa hiçbir ortamda sormazlar hal hatır sana. Evet paran yoksa geçim zor ama paraya değer vereceğimize sevgiye ve gerçek dostluğa değer verin daha iyi. Bu dünyadan giderken parayla gitmeyeceğiz. O yüzden paraya vereceğin değeri sevgiye ver ki kalp kazanmayı öğrenmiş olursun.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN