Para Kazanmak İçin Çöpten Karton Topluyor

14 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
207 defa okundu.
Para Kazanmak İçin Çöpten Karton Topluyor

Günün ilk ışıklarında yollara düşen küçük çocuk mahalle mahalle dolaşıyor ve çöplerde ya da çöp kenarlarında bulduğu kağıt, karton ile plastikleri topluyor. Küçük çocuk, zor koşullar altında ekmeğini çöpten çıkarıyor. Topladıkları karton, hurda, plastik ve kağıtları biriktirerek ay sonunda çöp alanına gelen toptancılara satan küçük çocuk, topladıkları, çalınmasın diye onları evine götürüp saklıyor. Aylık topladıkları kartonlarla yaklaşık 150 lira kazanan küçük çocuk, böylece ailesine kısmen de olsa katkı sağlıyor.

Sorun giderek büyüyor

Kırşehir’de Sokaklarda yaşları 8 ile 15 arasında değişen Suriyeli çocuklar da çöplerden gün boyu atık plastik, demir, çelik, karton, kağıt toplayarak 10-20 lira para kazanıyor. Suriye’de yaşanan iç savaşta anne ve babaları ölen çocuklar, topladıkları atıkları da merkez mahallerinde Suriyeliler tarafından açılan hurdacılara satıyor.

Çoğu eğitimden mahrum bırakılıyor

Çoğu eğitimden mahrum bırakılmanın yanında birçok sorun yaşıyor ve bu çocuklar mağdur ediliyor. Kentin sokaklarında açlıkla ve sefaletle karşı karşıya bırakıldıkları için geçim derdine düşen bu çocuklar, birçok suça bulaştırılmanın yanında istismar ediliyor. Suriyeli çocukların yaşadıkları tüm sorunlar çözülerek onların sokakta çalışmalarını ve sokakta yaşamaları engellenmelidir.

Gazetemize Konuşan Küçük çocuk, “Burada sokakta dolaşıyorum. Bazen şu gördüğünüz okulun önünden çöpleri alırken çok hüzünleniyorum. Okula bakıyorum, çocukları görüyorum. Çok hüzünleniyorum. Ben de orada olabilirdim. Neden burada karton topluyorum, bir türlü anlam veremiyorum.” serzenişinde bulundu. 

Haber Didem Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On