Öztürk Açıkladı

14 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
220 defa okundu.
Öztürk Açıkladı

BAHO-AÇIKLAMA.avi_snapshot_03.48_2015.06.10_11.20.58-copy

” İşlerinin Yoğunluğu ve Gerekli Evrakları Hazırlayamadığı İçin Kredi İçin Müracaat Edemeyenlere Yeni Bir Hak Verilerek Kredi İçin Müracaat Edebilecekler.”

 

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, teminat sıkıntısı çeken işletmelerin verilen yeni haktan mutlaka yararlanmalarını isteyerek, başvurularını bir an önce yapmaları gerektiğini dile getirdi.
Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, “Bilindiği üzere 2016 yılı Aralık ayında KOSGEB tarafından verilen 50 bin TL üst limitli sıfır faizli işletme kredisi için 244 bin 988 kişi müracaat etti ve ülkemiz genelinde 15 bin kişi, Kırşehir’de ise 36 kişi bu imkandan yararlandı. Kredi alamayan 230 bin kişinin 2017 yılında yeniden müracaat etmelerine gerek yok. Ayrıca işlerinin yoğunluğu ve gerekli evrakları hazırlayamadığı için kredi için müracaat edemeyenlere de yeni bir hak verilerek kredi için müracaat edebilecekler.

Bu çerçevede, KOSGEB tarafından KOSGEB veri tabanına kayıtlı, güncel KOBİ Beyannamesi onaylı ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan KOBİ’lere, yine aynı şekilde 50 bin TL üst limitli, 12 ay ödemesiz, geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği verilecektir. 2016 yılı Aralık ayında verilen KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğinden yararlanamayan ve gerekli şartları taşıyan yaklaşık 230 bin KOBİ’nin tekrar başvuru yapmalarına gerek kalmaksızın önceki başvurularının geçerli sayılacak. Ayrıca, daha önce başvuru yapamayan özellikle mikro işletmelerin (net satış hasılatı 1 milyon TL’nin altında olan ve 10 kişiden az çalışanı bulunan) yeni başvuru yapabilecekler. Başvuru yapan tüm işletmeleri öncelikle güvenlik soruşturmasından geçirilecek. Güvenlik soruşturmasında sorun çıkmayan işletmelerin çalışan sayısı ve net satış hasılatı daha az olandan başlayarak sıralanarak kredilendirilecek. Başvurular 20 Şubat 2017 tarihine kadar ‘sifirfaiz 2017.kosgeb.gov.tr’ internet adresi üzerinden yapılacak. Yeni başvuru yapacak olan KOBİ’lerin KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları ve onaylı KOBİ Beyannamelerinin olması gereklidir. Ayrıca, teminat sıkıntısı çeken işletmelere Kredi Garanti Fonu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliklerinin de taraf olacağı ve böylelikle bankaların teminat ve kefalet konusunda daha olumlu değerlendirme yapacak. 27 Şubat 2017 tarihinden itibaren de kredi faiz desteğine hak kazanan işletmelere SMS ve bilgilendirme e-postası gönderilecek” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On