ÖZGÜRLÜKÇÜ DEMOKRASİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLEK

4 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
309 defa okundu.
ÖZGÜRLÜKÇÜ DEMOKRASİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLEK

 

chpCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “. Mutluluk Vericidir Ki Sivil Toplum Örgütlerimizin Nerdeyse Tümü Saydam Ve Hesap Verebilir Bir Hukuk Devleti Özlemi Taşıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından günlerdir kamuoyuna açıkladığı 5 Martta yani bugün toplantıya çağıran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sivil Toplum Kuruluşlarının önemini vurgulayarak bu toplantıya siyasi görüşü ne olursa olsun çağrılmakta. CHP Örgütlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı, Parti Meclis Üyesi Yıldırım Kaya’da Kırşehir’deki sivil toplum kuruluşları başkanlarını Ankara’ya beklemekte olduğunu belirtti.  Bugün 11.00’de Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma metni: ” Değerli Başkanlar, Cumhuriyet Halk Partisi olarak parlamenter demokrasimizin tüm sorunlarından arındırılarak güçlendirilmesi, özgürlükçü demokrasinin kalıcı olarak tesisi açısından, sivil toplum örgütlerinin ve inisiyatiflerinin önemine, gücüne inanıyoruz.

Hangi görüşten olursa olsun tüm sivil toplum örgütleri ve inisiyatifleriyle karşılıklı güvene dayalı, temel demokrasi ilkelerinden vazgeçmeksizin ilişkide olmayı, düşüncelerimizi özgürce tartışmayı,  önyargıların karşılıklı olarak kırılması ve eksikliklerimizin giderilmesi açısından önemli görüyoruz.

Sivil toplum örgütlerimizin ve bu örgütlülüğün öncüleri olan işçi/işveren sendikalarının, meslek odalarının, vakıf ve derneklerimizin, ülkemizin güncel sorunlarının giderilmesine dönük görüşlerini yakından takip ediyoruz. Mutluluk vericidir ki sivil toplum örgütlerimizin nerdeyse tümü saydam ve hesap verebilir bir hukuk devleti özlemi taşıyor; yargının her türlü siyaset ve güç odağının kontrolünden kurtarılarak kalıcı bir yargı bağımsızlının sağlanması, ülkemizin darbe hukukundan tamamiyle arındırılmış yenir bir hukuksal mevzuata kavuşması, temel hak ve özgürlüklerin önündeki tüm engellerin kaldırılması kararlılığını dile getiriyor.

Bu bağlamada demokrasinin vazgeçilmez kurumları olarak kabul ettiğimiz sivil toplum örgütlerinin değerli temsilcileriyle , CHP’nin ülkemizin temel sorunlarının çözümüne ilişkin değerlendirmelerini içeren bir buluşma gerçekleştirme arzusundayız. 5 Mart 2016tarihinde AATO Congresium’da Saat: 11.00’de özgürlükçü demokrasiyi birlikte tesis etme çağrımızı içeren bir buluşmada, sivil toplumumuzun siz değerli temsilcilerini aramızda görmek bizi gururlandıracaktır. Katılımlarınız bekler sevgi ve saygılarımı sunarım” şeklindedir

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN