Özgür Özensoy, Kanal 40 TV’nin Canlı Yayın Konuğu Oldu

2 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
294 defa okundu.
Özgür Özensoy, Kanal 40 TV’nin Canlı Yayın Konuğu Oldu

Özgür Özensoy, Kanal 40 Televizyonun canlı yayın konu olarak Kırşehirlilere müzik ziyafeti verdi. Ayrıca Özensoyi, Televizyonumuz Genel Yayın Yönetmeni Sait Yanık ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajın konusunu pandemi döneminde müzisyenleri yaşadığı sorunlar oluşturdu. İşte o röportaj;

Öncelikle Kendinizi Tanıtımısınız?

 Özgür Özensoy: “Kırşehirliyim Armas termal otelde yaklaşık beş yıldır müzik yapıyorum. Türkü söyleyip müzik yapıyoruz insanların gönlünü hoş etmeye çalışılıyoruz. Üstat Neşet Ertaş ‘nerede bir türkü söyleyen varsa onun aynına oturun ondan zarar gelmez’ diyor. Bizler müzisyeniz türkücüyüz türkü söyleriz gönül alır gönül veririz.  İnsanlar arasında farklı dostluklarımız kardeşliklerimiz güzel arkadaşlıklarımız oluyor. Yaklaşık 25 yıldır müziğin içerisindeyim”

Sait Yanık: “Yerel Sanatçı Olmanın Zorluğu Nedir?”

Özgür Özensoy “Şöyle söylemek gerekirse, Kırşehir sanatsal yönden hem de spor yönünden köşeye sıkıştırılmış garip kalmış sanat olarak baktığımızda genel anlamda garip kalmış bir yer. Kırşehir nüfusa oranla Türkiye’de en çok müzisyen barındıran bir ilimizimdir. Selçuklu devletine başkentlik yapmış tarihi bir şehirdir Kırşehir. Tabiri Caizse şehrimiz kendini bir tülü aşamamış. Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına almış salgın hastalık var. İnşallah en kısa zamanda atlatırız. Bu salgın hastalık müzik sektörünü olumsuz yönde çok etkiledi. Yaz ayları bizim müzisyenlerin işlerinde durgunluğa neden oldu. Kendimden örnek verim benim 20 tane düğünüm gitti. Sadece be değil bütün arkadaşlarımızın düğünleri o şekilde iptal oldu. pandemi öncesi çalıştığım otelde haftanın beş günü program yapıyordum. Şimdi Cuma Cumartesi yapıyorum.”

Sait Yanık: “Otelde Çalışmanız Sizi Ücret Olarak Tatmin Ediyor Mu?”

Özgür Özensoy “Normal düğünler olmasa otelin düğünleri ve baloları da de ben çalıyorum. O işler bizi kurtarıyor. Yazın olan düğünler ve otelde olan etkinlikler bizi maddi anlamda rahatlatıyor. Onun dışında ev düğünü çalan arkadaşlarımı tam anlamda tatmin etmiyor. Çünkü ay düğün çalıyor onun dışında garibim yatıyor. Bir de şu var bakıyorum şöyle bir öz eleştiri getirmek gerekirse tırnak içerisinde sanatçıyım diye geçinenlerinin çoğuna bizim burada ki müzisyen arkadaşlarımız gibi olamaz. Ama maalesef ki ülkemizde liyakat sitemi zayıf. Örneğin bir yere gireceğiz diyorlar ki adamın var mı? Diyorlar böyle dinlen bir ülkede adaletten bahsedebilirmiyiz?”

Sait Yanık: “Müzik Te Demi Liyakat Var?”

Özgür Özensoy “Bunu ben izleyicilerimizin ve dinleyicilerimizin takdirine bırakıyorum ama genelde insanlar ile iç içeyiz. Dostlarımızla muhabbet ettiğimizde bir çoğunun söylediği şu kişi söylüyor adam da ses yok, bizlerde bunun farkındayız. Müzik türkü dinleyicileri bile bunu söylüyor. Adam da ses yok ama geldiği yere bak diyor. Genel olarak şunu söylemek gerekirse emeğimizin tam karşılığını alamıyoruz.”

Sait Yanık: Bu Tür Program Yapamayıp Sadece Düğünlerde Müzik Yapan İnsanların Durumu Nasıl?

Özgür Özensoy:“Çoğu müzisyen arkadaşlarımızın durumu geçekten iyi değil. Yazın düğünlere gidip kışın o parayla geçimini sağlayan insanlar var. Şimdi koronavirüsten dolayı düğünlerde iptal edildi. Dört gözle ülkece pandeminin bitmesini bekliyoruz. Sadece müzik sektörü değil çoğu sektör kötü durumda. Hafta sonu kısıtlamalar gelecek bu kısıtlamaların gelmesi geçekten iyi oldu. Yoksa başka türlü bu salgının önüne geçemeyiz. Pandemi döneminde sağlığın kıymetini bir kez daha anladık. Para mal mülk bunlar ikinci planda en önemlisi sağlık, sağlık olmadan hiçbir şey kazanmayız.”  

Haber Canan Arıöz         

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On