ÖZGECAN UNUTULMADI

5 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
452 defa okundu.
ÖZGECAN UNUTULMADI

adli-tip-in-ozgecan-arslan-raporu-5417027

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Akçakent Halk Eğitim Merkezi adına düzenlenen Erasmus Programı kapsamında “Özge Canlar Solmasın” başlıklı projesi düzenleniyor.

Mersin’de hunharca katledilen Özgecan Aslan için KIRGARAT-C olan Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Akçakent Halk Eğitim Merkezi adına düzenlenen Erasmus Programı kapsamında Özge Canlar solmasın başlıklı projesi kapsamında başarı göstererek İtalya’ya 10 günlük bir gezi programı düzenlenmektedir.

ÖZGECAN ASLAN KATLİAMI

20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, boğazı kesilerek ve yakılarak öldürülmüş halde bulunmuştu. Evine dönmek için bindiği minibüsün şoförünün tecavüz amacıyla genç kıza saldırdığı, direnmesi üzerine boğazını keserek öldürdükten sonra ormanda yaktığı belirlenmişti.

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1. sınıfta okuyan Özgecan Aslan (20), 11 Şubat Çarşamba günü okuldan çıktıktan sonra bir alışveriş merkezinde arkadaşıyla gezdi, ardından evine dönmek üzere minibüse binmişti. Genç kız evine gelmeyince, ailesi gece kayıp başvurusunda bulunmuştu. Jandarma ve polis her yerde Özgecan’ı ararken, cuma sabahı vatandaşlar piknik alanı olan Çamalan Köyü Alman Mezarlığı yakınındaki Cin Deresi yatağında bir kadın cesedi bulmuştu. Olay yerine giden jandarma, kadının öldürüldükten sonra üzerine benzin dökülerek yakıldığını, cesedin başının arka kısmı ve ayakkabısı dışında büyük bölümünün yandığını belirlenmişti. Bunun üzerine jandarma, genç kızın kaybolduğu gün Tarsus-Mersin arasında durdurulan bir minibüsün tekrar peşine düşmüştü. Çünkü jandarma kontrolüne takılan araçta kan izlerine rastlanmış, şoför durumu “2 yolcu kavga etti, birinin burnu kanadı” diye açıklamıştı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN