“Özel Yetenekliler Arkeoloji ile Tarihe Dokunuyor” Projesi Öğrencileri Kırşehir’de

3 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
778 defa okundu.
“Özel Yetenekliler Arkeoloji ile Tarihe Dokunuyor” Projesi Öğrencileri Kırşehir’de

 

“Özel Yetenekliler Arkeoloji ile Tarihe Dokunuyor” Projesi Öğrencileri Kırşehir’de

 

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında; ‘Özel Yetenekliler Arkeoloji İle Tarihe Dokunuyor’ Projesi kabul edildiğini açıklamıştı. Özel Yetenekliler Arkeoloji İle Tarihe Dokunuyor Projesi’nin yürütücü kurum/kuruluş Kaman Bilim ve Sanat Merkezi, Yürütücü Şükrü Su, paydaş kurumlar Kaman Kaymakamlığı, Ahi Evran Üniversitesi, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü, Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi, Van Yusuf Gökçenay Bilim ve Sanat Merkezi olarak bildirilen Özel Yetenekliler Arkeoloji ile Tarihe Dokunuyor Projesi’nin bütçesi 101.397.90 TL, etkinlik dönemleri birinci dönem 20-29 Haziran, ikinci dönemi ise 03-12 Eylül tarihinde olacağı açıklanmıştı.

Proje ile Kırşehir il sınırları içerisinde yer alan Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Kurutlu kazı alanında bilim ve sanat merkezi öğrencilerinin iştirak edeceği bir ‘Arkeoloji Bilim Kampı’ yapılması amaçlanan ve paydaş olunan TÜBİTAK 4004 projesinin ilk dönemi Van Yusuf Gökçenay Bilim ve Sanat Merkezi’nin Kırşehir ziyareti ile geride bırakıldı.

“Özel Yetenekliler Arkeoloji ile Tarihe Dokunuyor” Projesi Öğrencileri Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde yürütücülüğünü Kaman Bilim ve Sanat Merkezinin üstlendiği ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) “Özel Yetenekliler Arkeoloji ile Tarihe Dokunuyor” isimli proje kapsamında Kırşehir’e gelen Van Yusuf Gökçenay Bilim ve Sanat Merkezi ile Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ni ziyaret etti. Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği personeli tarafından üniversiteyi gezen öğrenciler, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi hakkında bilgiler alarak üniversiteyi yakından tanıma imkânı buldular.

“Paydaşı Olduğumuz Tübitak 4004 Projesinin İlk Dönemini Geride Bıraktık”

Van Yusuf Gökçenay Bilim ve Sanat Merkezi tarafından proje amaçlı Kırşehir’e gerçekleştirilen ziyaret hakkında şunlar kaydedildi:

“Kaman Bilim ve Sanat Merkezi Tarih Öğretmeni Şükrü Su’yun  yürütücüsü olduğu Özel Yetenekliler Arkeoloji ile Tarihe Dokunuyor (TÜBİTAK 4004) Projesine paydaş kurum olarak 10 öğrenci ve bir öğretmenle katıldık. Kırşehir’de uygulanan projede, öğrencilerimiz Japon ve Türk bilim adamları eşliğinde Kazı işlemleri, Çanak-Çömlek ve Seramik yapımı gibi konularda uygulamalı eğitim aldılar.  Öğrencilerimiz, Aynı projede çalışan Kırşehir ve Kaman BİLSEM’e devam eden öğrenci arkadaşlarıyla da tanışma ve çalışma fırsatını da yakaladılar.

Kalehöyük Arkeoloji Müzesi´nde düzenlenen kapanış programına katılan Kırşehir Ustalar Müzik Topluluğu sanatçıları, Neşet Ertaş´ın türküleriyle öğrencilerimizi coşturdular, öğrencilerimiz ustanın türkülerine eşlik ederek unutulmaz anlar yaşadılar. İki dönem şeklinde planlanan projenin ikinci dönemi Eylül ayında gerçekleşecektir. Proje de yer alan öğrencilerimizi kutluyoruz.Öğrencilerimize bu fırsatı sunan Proje yürütücüsü Şükrü Su’ya, Kaman BİLSEM müdürü Hakan Avan’a, Proje süresince Öğrencilerimize rehberlik eden sınıf öğretmenimiz Abdulkadir Sağlam’a, süreci yakından takip eden merkez müdürümüz Refik Bayram’a çok teşekkür ederiz.” (Haber: Filiz ÖZ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On