ÖZEL ÇOCUKLARIN HÜNERLERİNİN GELİRİ İLE ÖĞRENCİLERİN İHTİYAÇ MALZEMELERİ KARŞILANIYOR

16 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
118 defa okundu.
ÖZEL ÇOCUKLARIN HÜNERLERİNİN GELİRİ İLE ÖĞRENCİLERİN İHTİYAÇ MALZEMELERİ KARŞILANIYOR

Özel çocukların yapmış oldukları ürünlerden elde edilen gelirle öğrencilerin ihtiyaç duydukları malzemeler karşılanıyor.

ÖZEL ÇOCUKLARIN HÜNERLERİNİN GELİRİ İLE ÖĞRENCİLERİN İHTİYAÇ MALZEMELERİ KARŞILANIYOR

Özel Çocuklar Hünerlerini Sergiledi.

Kırşehir’de Engelliler Haftası kapsamında Kırşehir Özel Eğitim Meslek Okulunda eğitim gören Özel Çocuklar, Okul atölyelerinde yapmış oldukları ürünleri sergiledi. 15 Mayıs’ta Okul önüne kurulan standın 22 Mayıs tarihine kadar okul önünde olacağını söyleyen Kırşehir Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü İhsan Yavuz, “10-16 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Engelliler Haftası kutlu olsun. Özel bireylerimiz Allah’ın bize emanetleridir. Bu Emanetleri sevmeli, korumalı en iyi şekilde eğitim vererek, hayata ve topluma kazandırmalıyız” dedi.

“VERİLEN EĞİTİMLERLE, YETENEKLERİ DOĞRULTUSUNDA BİR MESLEKİ BECERİ KAZANDIRMAK”

Okulumuzda 35 hafif Zihinsel Engelli olan özel öğrenci eğitim görmektedir diyen Kırşehir Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü İhsan Yavuz, “Okul olarak mevcut imkânlarımız ve personelimizle en iyi eğitimi vermeye çalışıyoruz. Okulumuzun temel amaçları; bu özel çocuklarımızı hayata hazırlamak, sosyalleşmelerini sağlamak, kendi kendine yeten, toplumla barışık bireyler olarak yetiştirmektir. Diğer önemli amacımız da verilen eğitimlerle, yetenekleri doğrultusunda bir mesleki beceri kazandırmaktır.

Okul Müdürü Yavuz, “Bu amaçla okulumuzda üç tane alan mevcut. Bu alanlar; Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı, Mobilya ve Mobilya Süsleme Alanı, El Sanatları ve Dokuma Alanıdır. Okulumuzda son dört yıl içinde mezun olmuş öğrencilerimizin 13 tanesinin devlet ve özel sektörde işe yerleştiğini ve 5 mezun öğrencimizin de İŞKUR aracılığı ile işe yerleştiğini gurur ve sevinçle ifade etmek isterim”

“ÖZEL ÇOCUKLARIN YAPMIŞ OLDUKLARI ÜRÜNLERDEN ELDE EDİLEN GELİRLE ÖĞRENCİLERİN İHTİYAÇ DUYDUKLARI MALZEMELER KARŞILANIYOR”

Yavuz, “Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, okulumuz atölyelerinde öğrencilerimizin yapmış olduğu ürünleri, Valiliğimizin izni dâhilinde, 15- 22 Mayıs tarihleri arasında, okulumuz önünde sergiliyoruz. Yine bu ürünleri Okul Aile Birlikleri Yönetmeliğinin 15.Maddesinin c ve ç bendine göre Kermes olarak bu ürünleri Okul Aile Birliğimiz vasıtasıyla satış yaparak, okul aile birliğine makbuz karşılığı gelir olarak kaydı yapılmaktadır. Bu sayede elde edilen gelirle önümüzdeki yıl için öğrencilerimize eğitim materyalleri, atölyelerde kullanılacak araç-gereç ve öğrenci temrinlik malzemeleri ihtiyacı karşılanıyor. Bize desteklerini sunan Kırşehir Valiliğimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve öğrenci ailelerimize şahsım ve okulum adına sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On