ÖZDENETİM SAĞLAMANIN OLAĞANÜSTÜ ÖDÜLÜ

20 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
571 defa okundu.

mustafa kılınç resim

Yüksek seviyede kendi kendine özdenetim sağlamanın ve bunu uygulamanın ödülü olağanüstüdür.Çünkü kendi kendine özdenetim sağlama ile kendinize duyulan özsaygı-özgüven arasında güçlü bir parça ilişkisi vardır.

*Siz kendi kendinize ne kadar özdenetim sağlar, ne kadar bunu kontrol ederseniz. kendi içsel dünyanızdaki yeterlilik seviyeniz o kadar artır,

*Ne kadar disiplinli olur, ne kadar başarı elde ederseniz, kendinize ilişkin gurur duygunuz artar.

*Kendi kendine özdenetim ilkesini ne kadar çok uygularsanız, kendinize dair düşünceleriniz o kadar olumlu olur. Farklı bakış açılarına sahip olursunuz.

*Kişileri önce anlamaya sonrada anlaşılmaya çalışırsınız.

*Hayatta yüksek kazanımlar elde ederek zengin olmayı başarırsınız.Zenginliğin temel anahtarı, kişinin kendi kendinin üzerinde özdenetim sağlamasıdır.

*Kendi kendine özdenetimin geliştirilmesi, tüm engelleri aşacağınızın ve kendiniz için mükemmel bir hayat kuracağınızın garantisidir.

*Kendi kendine özdenetim; kişisel potansiyelinizi gerçekleştirmenin yolların ortaya çıkaracaktır.

*Kendi kendine özdenetim, her türlü hedefi belirleyip ona ulaşmanızı sağlayacak özgüven, kararlılık, ilerlemeci davranış kalıbına sahip olma ve sonuç almanızı sağlayacaktır.

*Kendi kendine özdenetim, kişisel olarak sizin “Kendinizi gerçekleştirmenizi” sağlayacaktır.

*Kendi kendine özdenetim;mazeretlerin haklılığı yerine başarıların hazzını yaşamanızı sağlayacak en temel ve en güçlü yoldur.

 

                                                         3D

                              ÖZDENETİM SAĞLAMANIN YOLU

 

Evet Hayatınızı Kazanmak için özdenetimli bir yolculuğun gerekli olduğunu tamamen içselleştirdiğimize göre şimdi sırada bunun üç boyutta nasıl uygulanacağının sırrında

 

1.DÜŞÜNMEDEN ÖNCE DİNLEYİN

 

Yaşam yolculuğunda karşınızdaki kişiyi tam olarak dinlemeden önce düşünmeyi bırakın.Sizi farklı kılacak davranış kalıbının sırrı bu noktada başlar.Bırakın kişiler konuşsunlar.Çünkü her birey kendini dinleyecek bir kişi arar.Kişileri dinlerken sadece iki kulağınızın içinde yer alan kulak salyangozlarınız ile dinlemeyin.Onları beynin aynası olan gözlerinizle dinleyin.Böylece daha az düşünüp daha çok dinleme fırsatı bulacaksınız.Hem siz hem de karşınızdaki birey çok daha fazla ilişkinin deneyimini tadacak.

Şimdi düşünmeyi bırakın sadece DİNLEYİN.Önyargısız, eleştirmeden, savunmaya geçmeden, rekabetçi yapının dışına çıkın.Size tam olarak ne demek istiyor?Bunu anlamanın en kolay ve etkili yolu kendi kendine özdenetim sağlayan bir kişi için sadece dinlemekten geçer…Bu ilkeyi her zaman hatırlayın.Siz kazanacaksınız.

 

2.DEĞERLENDİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNÜN

 

Sadece dinlediniz.Mesajı aldınız. Şimdi sıra değerlendirme ve karar vermeden önce DÜŞÜNMEKTİR.Şimdi düşünmenin tam zamanı.Evet bırakın şimdi beyniniz sadece düşünsün. Ne isteniyor?Mevcut durum vb.

 

3.EYLEME GEÇMEDEN ÖNCE DEĞERLENDİRİN

 

Şimdi eylem zamanı geldi.Ancak eyleme geçmeden bir önceki adım değerlendirme adımıdır.Kendi kendine özdenetim sağlamayı başaran kişilerin mutlaka bir eylem planları mevcuttur.Değerlendirme analizleri, işlem basamakları, başlangıç ve bitiş tarihleri vb. tamamı değerlendirilmiş eylem planlarından sonra harekete geçtiklerini görür duyar ve hissedersiniz.

Kendi kendine özdenetim sağlayan kişiler kendi içlerinde ayağa kalkarak;

DÜŞÜNMEDEN ÖNCE DİNLEMEYİ,DEĞERLENDİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNMEYİ, EYLEME GEÇMEDEN ÖNCE DEĞERLENDİRMEYİ DAVRANIŞ KALIBI OLARAK BENİMSERLER.

 

Siz de hayatta kazanmak, Kazananlar Kulübünün üyeleri arasında parlamak istiyorsanız mazeret yok.Anahtar yukarıda çözüm sizde…Hatırlayın.Buna hakkınız var.

 

“………. Çünkü hayat asla zor değildir. Onu zorlaştıran yaşanmaz hale getiren ne yazıktır ki; yine bizleriz.”

Mustafa KILINÇ

“Yaşam yolculuğundaki fırsatlar, genellikle fırtınada çarpan pencereler gibi aniden açılır ve yine aniden kapanır.”

Mustafa KILINÇ

 

 

İletişim Bilgileri: 

 

Adres- Tunus Cad. 85/7 Kavaklıdere/ANKARA

Tel-0312 428 89 89

E-mail- nlpdap@nlpdap.com

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN