ÖZDAĞ: “TÜRK MİLLETİNİN EGEMENLİĞİNE MEYDAN OKUNUYOR”

25 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
395 defa okundu.
ÖZDAĞ: “TÜRK MİLLETİNİN EGEMENLİĞİNE MEYDAN OKUNUYOR”

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP) GENEL BAŞKAN ADAYI VE PARTİ MKYK ÜYESİ ÜMİT ÖZDAĞ’IN KIRŞEHİR PROGRAMI ÖNCESİNDE PARTİ BİNASI KAPATILDI. PARTİ BİNASININ KAPATILMASINA TEPKİ GÖSTEREN PARTİLİLER, MKYK ÜYESİ VE GENEL BAŞKAN ADAYINI ÇAY OCAĞINDA AĞIRLADI. ÖZDAĞ, SERT DİLİ ÜLKÜCÜLER İÇİN DEĞİL, CUMHURBAŞKANI, BAŞBAKAN, PKK, ERMENİ ÇETELERİ İÇİN KULLANACAKLARINI SÖYLEDİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Adayı ve parti MKYK Üyesi Ümit Özdağ’ın Kırşehir programı öncesinde parti binası kapatıldı. Parti binasının kapatılmasına tepki gösteren partililer, MKYK üyesi ve Genel Başkan adayını çay ocağında ağırladı. Özdağ, sert dili ülkücüler için değil, Cumhurbaşkanı, Başbakan, PKK, Ermeni çeteleri için kullanacaklarını söyledi.
Ümit Özdağ, yaptığı konuşmada, “12 Eylül dönemlerinden daha zor günler yaşıyor Türkiye, bu zor süreci Türk milliyetçilerinin iktidarı aşmakta öncü rol oynayacak” dedi
Türkiye’yi bu kadronun yönetmesi halinde daha kötü şeylerin kaçınılmaz olacağını ifade eden Özdağ, “Cumhurbaşkanı, ‘Cumhuriyet tarihinin en kritik günlerinden geçildiğini’ söylüyor. Başbakan ‘ülkemiz beka sorunu ile karşı karşıya’ diyor. Türkiye’yi en kritik süreçten geçiren beka sorunu ile karşı karşıya bırakan AK Parti’nin politikalarıdır. Bu içerisinden geçilen süreci aşabilmek için MHP’nin iktidarı oluşturmasına ve Türkiye’yi içerisinde olduğu bu ağır krizden çıkartıp Türk milletinin Anadolu üzerindeki egemenliğini gelecek bin seneye uzatması gerekiyor. Anadolu’da Türk ulusunun egemenliğine meydan okunuyor. Anadolu coğrafyası üzerinde bir ikinci millet oluşturulmaya çalışılıyor” diye konuştu.

MHP’NİN İKTİDARI İÇİN YENİLEŞMEYE İHTİYACI VAR
MHP’nin iktidar olması için yenileşmeye ihtiyacı olması gerektiğini anlatan Özdağ, şöyle konuştu:
“Kadrolarının yenilenmesi ile birlikte parti programının iktidar programı haline gelmesine ihtiyaç var. Bu ülkede biz sadece İçişleri ve Savunma Bakanlığına talip değiliz. Kırşehir ve Kayseri’de oyların yüzde yüzünü almamız yetmiyor. İstanbul’da birinci parti olmak zorundayız. İstanbul’da birinci parti olduğumuz gün Bingöl’de belediye binasına üç hilali dikeceğiz. Tansiyonu yükseltmek isteyenler olabilir. Sert dille cevap vermeyin. Sert dilimizi Cumhurbaşkanına karşı kullanırız. Başbakana karşı kullanırız. AK Parti kadrolarına karşı kullanırız. PKK terör örgütüne karşı kullanırız. Ermeni çetelerine karşı kullanırız. Ama ülküdaşlarımıza karşı kullanmayız.”
MHP İl Başkanı Arif Ekici ise parti binasının kapatılmadığını, pazar günü olması nedeniyle partinin kapalı olduğunu ve Ümit Özdağ’a durumun bildirildiğini ifade etti.
Özdağ’ın Kırşehir ziyaretine Yusuf Halaçoğlu’da refakat etti. Özdağ, konuşmasının ardından Kırşehir’den ayrıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN